Sıradışı bir film "Tıkanma"

922 - Sıradışı Bir Film Tıkanma


Sinemaya uyarlanan "Dövüş Kulübü/Fight Club" adlı romanı ile üne kavuşan Chuck Palahniuk'un aynı adlı romanından beyazperdeye aktarılan "Tıkanma/Choke" bugün vizyona girdi.
Senaryosunu da yazan Clark Gregg'in yönettiği "Tıkanma" adlı filmde, Sam Rockwell, Anjelica Huston, Kelly Macdonald, Brad William Henke ve Jonah Bobo rol aldı.


Filmin konusu özetle şöyle: "Tıp fakültesini bırakan Victor (Sam Rockwell), gündüzleri tematik bir parkta çalışan seks bağımlısıdır. Pahalı bir bakımevinde kalan alzheimer hastası annesi Ida'nın (Anjelica Huston) masraflarını karşılamak için ilginç bir yol bulmuştur.


Lokantalarda boğazına takılan yiyecekle boğulma numarası yapan Victor, kurtaran kişinin kendisinden sorumlu olmasını sağlamaktadır. Böylece, kahramanlaşan kurtarıcının arkadaşlarına gurur duyarak anlatacağı bir hikayesi olmakta, ayrıca Victor'a sık sık yardım etmektedir.

Victor'ın, annesinin hastalığına sebep olan çarpıcı gerçekleri öğrenmesiyle hayatı hiç beklemediği şekilde değişir." Filmin müziklerini Nathan Larson yaparken, kostümleri Catherine George tasarladı. "Tıkanma", 2008 yılında düzenlenen Sundance Film Festivali'nde "Jüri Özel Ödülü" aldı.