Yamaç paraşütünde 2005 yılında Brezilya'da yaklaşık 300 kilometre uçarak dünya rekoruna imza atan Çek Cumhuriyeti'nden Petra Slilova, bu rekorunu 4 yıldır geçen olmadığını söyledi.


1923 - 4 Yıldır Rekoru Kırılamıyor!


Yamaç Paraşütü 2009 Dünya Kupası Hazırlık Yarışmasına katılmak üzere Çankırı'nın Bayramören ilçesine gelen bir çocuk annesi 33 yaşındaki Slilova, gazetecilere yaptığı açıklamada, yamaç paraşütü sporuna 1993 yılında ''eğlence olsun'' diye başladığını bildirdi.

Bu süreçten sonra kendisini geliştirerek profesyonel olduğunu ve 1995 yılından itibaren de dünya kupası için uçtuğunu belirten Slilova, bugüne kadar birçok kez dünya kupasında başarılı sonuçlar aldığını ifade etti.

Brezilya'da 2005'de düzenlenen bir turnuvada 300 kilometrenin üzerinde uçarak bir rekora imza attığını vurgulayan Slilova, ''Henüz bu rekoru geçen kimse çıkmadı, geçilmesinin de zor olduğunu düşünüyorum. Daha önce kırılan rekor ise 240 kilometre civarındaydı'' diye konuştu.

Bayramören'de görev komitesinin belirleyeceği ölçü dahilinde uçuş gerçekleştirileceğini kaydeden Sloliva, ''Böylesine bölgede çok fazla uçmak mümkün

değil. 80 ile 100 kilometre arası görev belirlenebilir. Burada mesafeden ziyade hızlı olmak da önemli. Ben de elimden geleni yapacağım'' dedi.

İlçeye eşi ve küçük çocuğuyla birlikte gelen Sloliva, bölge insanın misafirperverliğinden memnun olduklarını da söyledi.