Akıllı evler artık son derece ilgi görüyor. Sizin eviniz akıllı ev değil mi? Peki, evde fazla tadilat yapmadan onu akıllı eve çevirebileceğinizi biliyor musunuz?164 - Yoksa Sizin Ev Akıllı Değilmi?


Yazın başında evinize masraf yaptınız. Belki duvar kağıtlarını değiştirdiniz, banyoyu kırıp döktünüz, tüm salonu parke yaptırdınız, çocuk odasını yeni boyattınız. Akıllı eve geçiş yaparsanız, tüm bu masrafların boşa gideceğini düşünüyorsunuz. Yanlış! Ayrıca akıllı eve sahip olmak için kim bilir ne kadar para harcamak gerektiğini zannediyorsunuz. Bu da yanlış! Artık yıkma, kırma, yeni tesisat, yeni kablolama gerektirmeden, Akıllı Yaşam Teknolojileri ile evinizi akıllandırabiliyorsunuz.


Akıllı Aydınlatma!
Yalnızca kullandığınız klasik anahtarınızı mevcut kasasından çıkarıp, aynı kasa içine monte edilen akıllı anahtarla değiştirerek, mevcut tesisatta hiçbir değişiklik yapmadan akıllı aydınlatmaya sahip olmanız mümkün.
Bu sayede daha önce kullandığınız lamba, avize, aplik ve abajurlar akıllı evinizin bir parçası oluyor. Bunun yanı sıra, akıllı hale getirilen aydınlatmanız, diğer bir odaya yerleştireceğiniz başka bir anahtarla da kontrol edilebilir hale geliyor. Mesela, oturma odasındaki akıllı anahtarla, mutfağın veya yatak odasının ışıklarını açıp kapatabiliyorsunuz.


Akıllı Perde!
Kullandığınız perde-panjur anahtarını, aydınlatmalarda olduğu gibi, tesisatınızda değişiklik yapmadan akıllı panjur anahtarı ile değiştirmeniz, panjurlarınızın da evinizin teknolojik değişiminin bir parçası olmasını sağlıyor.


Akıllı Güvenlik!
Yeni bir eviniz var ancak evde güvenlik için bir sistem kurulmamışsa, kablosuz duman ve hareket dedektörleri ile güvenliğinizi sağlamanız kolaylaşıyor. Hareket dedektörleri, gün içerisinde dilediğiniz aydınlatmaların kontrolünü, hem harekete hem de ortamda hareketsiz duran insan olup olmadığına bakarak kontrol edebiliyor. Ev geneline yerleştirilen dedektörlerden bir tanesinin alarm durumu algılaması, diğer dedektörlerin de alarm durumuna geçerek sesli ikaz vermesine olanak tanıyor.


Akıllı Kumanda!
Artık tüm kumandaların yaptığı işi, tek bir kumandayla yapabileceğinizi, üstüne üstlük evinizin de bu kumanda ile kontrol edilebildiğini biliyor muydunuz? Akıllı hale gelen aydınlatma, güvenlik, perde-panjur ve iklimlendirme sisteminizi tek bir kumansa ile yönetebilir ve elektronik aletlerinizi de aynı kumanda ile kontrol edebilirsiniz.