Maserati Quattroporte Sport GT S

İtalyan lüks ve yüksek performanslı spor otomobil üreticisi Maserati'nin etkili tasarım ve sürüş dinamikleriyle dikkat çeken Quattroporte modelinin Sport GT S versiyonu, Türkiye'de de satışa sunuldu.

252 bin 608 Euro'dan başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla ithal edilmeye başlanan 440 HP güç üreten V8 motorlu Maserati Quattroporte GT S Sport, yüksek performanslı yapısının yanı sıra iç ve dış tasarımındaki ekstra sportif detaylarıyla da lüks sedan sınıfında fark yaratıyor.
554 - Maserati Quattroporte Sport GT S

Mevcut Quattroporte ailesinden farklı olarak LED'li ve ****lik titanyum çerçeveli ön ve arka aydınlatma gruplarıyla dikkat çeken Maserati Quattroporte Sport GT S, daha geniş ve konkavlı siyah renkli ızgara yapısıyla da farklı bir görünüm sergilemeyi başarıyor. 5 metreyi aşan uzunluğa ve 3 metreyi aşan aks mesafesine sahip Maserati Quattroporte Sport GT S, 4 kapılı bir sedan ile sportif bir coupenin tek bir form altında başarıyla buluşmasını temsil ediyor.GranTurismo modelinden esintiler taşıyan yeni orta konsol yapısının yanı sıra daha sportif bir direksiyon simidine de sahip olan Quattroporte Sport GT S, M-design tasarımlı Alkantara ve deri döşeme kombinasyonlu koltukları, titanyum renkli kompozit malzemeli kokpit döşemesi, mükemmel ses yalıtımı ve kabin içindeki titreşimsizlik özellikleriyle ön plana çıkmayı başarıyor.


555 - Maserati Quattroporte Sport GT S

İtalyan spor otomobil mühendisliğinin en karakteristik yansımalarından biri olarak dikkat çeken Maserati'nin lüks sedanın Sport GT S versiyonunun kaputu altında 4.7 litre hacimli V8 motor görev yapıyor. S versiyonuna göre 10 HP daha fazla güç üreten 440 HP'lik motorlu Maserati Quattroporte Sport GT S, 286 km/s'lik maksimum hıza erişebiliyor.100 km/s hızla giderken yapılan fren testlerinde ise 35 metrede durabilen 1.880 kg'lik boş ağırlığa sahip Maserati Quattroporte Sport GT S'te MC-Auto Shift adı verilen özel bir vites değiştirme modu bulunan 6 ileri hızlı otomatik şanzımana yer veriliyor. Statik konumda iken ani ve hızlı kalkışlar için elektronik stabilite programının devre dışı bırakılmasıyla aktive edilen sistem, optimum motor devrini garanti ederek ( 2300-2500 d/d) hızlanmaların daha da etkin olabilmesine imkan tanıyor. Manuel kullanım imkanı da sunan yeni otomatik şanzımanlı Maserati Quattroporte Sport GT S, MC Auto Shift modunda 0-100 km/s hızlanmasını 5.1 sn'de tamamlayabiliyor.
Mevcut Quattroporte modellerine göre daha sportif bir sürüş yapısına da sahip olmasıyla dikkat çeken Sport GT S versiyonunda sürüş yüksekliği azaltılırken; ön süspansiyonda yer alan helezonik yaylarda % 30, arkada ise % 10 oranında daha sert olacak biçimde modifikasyon gerçekleştirilmiş. 20 inçlik yeni tip jantların standart olarak sunulduğu Maserati Quattroporte Sport GT S'in güçlü fren sistemi ise kırmızı renkli kaliperleriyle dikkat çekiyor.