Bir Erkek Evlenmeye Nasıl Karar Verir? - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Bir Erkek Evlenmeye Nasıl Karar Verir?

 1. Erkek için dönüm noktasıdır, evleneceğe insana karar vermek ise çok zor bir karardır. Günlerce mide ağrısı çeker, bir o yana dalar, bir bu yana dalar sürekli doğru kişiyi seçme yolunda saç döker. Dışarıdan bakana şaka gibi gelir oysa erkekler için kabus durumuna geldiği bile olur. Kolay değil, bir ömür boyu dırdırına katlanabileceğin kişiyi belirlemek insanı eritir.


  Evlenmesen olmaz, ailen ve çevren sürekli sana evlenmen gerektiğini hatırlatır. Özel tanışma komploları bile düzenleyenler olur. Birinden kaçsan diğerine yakalanır ve mor rengin yüzünde nasıl bir ifade eşliğinde dolandığını görmüş olursun. Sonrasında kızılca kıyameti koparsan ne fayda buluşma gerçekleşmiştir.


  Evlilik, sorumluluk işidir. Bu bazen erkekleri de ürkütür hatta kaçırır. Sorumsuz insanlar değiliz belki fakat daha fazlasının yükleneceğini bilmek bizi daraltır. Sonuçta evlilikten kaçış yoktur. Bunun için de doğru karar vermeliyiz.

  Evlilik kararını alırken fiziksel özelliklerden çok ruh ve ten uyuşması önemli olmalıdır ama biz erkekler garip bir yaklaşım sergileyebiliriz. Bu duruma şaşırmamalısınız. Görsellik ya da göze hitap eden bir seçim bizi daha çok cezp eder. Bu olay öyle gözümüzü alır ki, dırdırı bile unuturuz. Oysa karar verirken göz önünde bulundurulması gereken kriterler bellidir. Gelin adayının ailesi, aile görgüsü, temizliği, eğitimi, çocuklarımıza iyi anne olması, çalışan bayan olması ya da çalışmaması gibi birçok özelliğe birden sahip olmasını isterken bunun yanında fiziki güzelliği de olsun isteriz. Kadınlar buna pek önem vermezken bazen erkekler için fiziki güzelliği varsa tüm kriterlere sahip olmasa bile kabul edilir demektir.


  Bir erkek evlenmeye ancak mecbur kaldığında ya da aşık olduğunda karar verir. Aşıksa pek bocalamaz ama mecbur kalıp da evleniyorsa zor bir hayat onu bekliyordur.
 2. 2009-06-20 #2
  Görsellik ya da göze hitap eden bir seçim bizi daha çok cezp eder.

  Sizi gidi siziii

 3. 2009-06-20 #3
  Tabiki görselliğin önemi çok fazladır . Öyle eşşekte paldım ben seni aldım olmaz değilmi?

 4. 2009-06-20 #4
  Alıntı:
  İmbaT Nickli Üyeden Alıntı
  Tabiki görselliğin önemi çok fazladır . Öyle eşşekte paldım ben seni aldım olmaz değilmi?
  Sende güngörmemiş ne atasözleri deyimler var öyle:

 5. 2009-06-20 #5
  Ohooo deyimler reperetuarım geniştir.. malzeme geniş .. fuzuli işler müdürü olmak kolaymı

  Okunma: 3163 - Yorum: 4 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -