Avatar Roku (Ünlü Çizgi Film Kahramanları) - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Avatar Roku (Ünlü Çizgi Film Kahramanları)

 1. Avatar Roku: Amerikan yapımı Avatar:The Last Airbender(Avatar:Son Hava Bükücü) isimli çizgi filimden bir karakter.

  Name:	avatar-roku.jpg 
Views:	4329 
Size:	8,3 KB (Kilobyte) 
ID:	26732

  Çizgi filmde dört ulus yaşamaktadır. Bunlar ateş, su, toprak ve hava uluslarıdır. Avatar Roku ateş ulusundan güçlü bir savaşçıdır. Bu uluslar sadece bir elementi bükebilirken, Avatar tüm elementlerde usta olan kişiye verilen bir ünvandır. Avatar olan kişi 4 elementin ve kendinden önce avatar olanların bilgisine ve gücüne sahip güçlü bir karakterdir.

  Roku ateş ulusunda halk tabakasından biridir fakat ateş ulusu prensi Souzin ile çok yakın arkadaştır. Onbeş yaşına geldiğinde Souzin onun adına bir parti düzenler ve o esnada ateş ulusu bilginleri gelerek Roku'ya Avatar olduğunu açıklarlar. Bundan sonra Roku tüm ulusları dolaşarak dört elementte ustalaşır. Geri döndüğünde Souzin kral olmuştur ve ateş ulusunun tüm zenginliğini diğer uluslara dağıtmak bahanesiyle dünyanın çeşitli yerlerinde gizlice koloniler oluşturmaktadır. Bu konuda Roku'yu ikna edemeyen Souzin planını tek başına gerçekleştirmeye başlar fakat çok geçmeden Roku bunu öğrenir. Tek tek tüm kolonileri yok eder ve Souzin'e buna devam etmesi halinde artık arkadaş olamayacaklarını belirtir. Souzin bu tehdit sonucunda planlarını rafa kaldırmak zorunda kalır.


  Aradan yıllar geçer Roku evlenir ve bir adaya yerleşir Fakat bir gece Roku'nun yaşadığı adadaki yanardağ harakete geçer. Roku adada yaşayanların adayı zamanında terkedebilmesi için yanardağa müdahale eder. Tam bu sırada Souzin onun yardımına koşar. Birlikte yanardağla savaşırlar fakat durdurmayı başaramazlar. Oradan uzaklaşmak için kaçarken Roku yerden püsküren zehirli bir gazın yüzüne gelmesiyle kör olur ve Souzin'den yardım ister. Fakat Souzin ona yardım etmez ve "şimdi sen olmadan herşey gözüme mümkün görünüyor" der ve Roku'yu orada ölüme terkeder.


  Roku'nun yokluğunu fırsat bilen souzin daha sonra kendi adıyla anılan bir kuyruklu yıldızdan güç alarak sonraki Avatarın geleceği hava ulusunu yok eder ve dünyayı istilaya başlar. Avatar Roku daha sonra Avatar olan Aang'le ruhlar dünyasından iletişim kurarak yardım eder.

 2. 2009-06-25 #2
  avatarın sinema filmi çıkıyormuş.

 3. 2009-09-07 #3
  ewet avatarın fılmı var

  Okunma: 4908 - Yorum: 2 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -