Family Guy (Türkçe:Aile Adamı) Seth MacFarlane tarafından yaratılan FOX TV'de yayınlanan Amerikan animasyon televizyon dizisidir.

1999 yılında Seth MacFarlane tarafından FOX TV televizyonu için yapılmıştır. Türkiye'de 12 Eylül 2006`da CNBC-e tarafından gösterime başlamıştır. Dizi önce 2000 yılında daha sonra 2002 yılında yayından kaldırıldı, ancak yüksek DVD satışları dizinin 2005'te devam etmesini sağladı.

Dizi genel olarak kurgusal şehir Quahog, Rhode Island'da yaşayan Griffin ailesini konu alır.

Family Guy (Ünlü Çizgi Film Kahramanları)Karakterler

Peter Griffin
: Ailenin, alkole, yemeğe ve karısı Lois'e düşkün anlayışsız, saf, biraz bencil babası.

Lois Griffin : Evlenmeden önce kalpazanlık ve piyano öğretmenliği yapan Peter'in eşi. Zengin bir aileden gelmektedir.

Meg Griffin: Ailenin çirkin olduğunu düşünen ergen kızıdır.

Chris Griffin: Ailedeki şişman ve mantıksız işler yapan çocuktur.

Stewie Griffin: Ailenin en küçük ferdi. Annesini öldürmek ve dünyayı ele geçirmek ister.

Brian Griffin : Ailenin evcil hayvanı olmasına rağmen en entelektüel karakteridir. Peter'ın en iyi dostudur ve Stewie ile bir tek o ilgilenir. Ailevî bazı sorunların çözümlenmesinde çok yardımcı olur.

Dizinin içeriği ailenin yaşamı ve Stewie Griffin adındaki bir yaşındaki bebeğin planları çerçevesinde geçer. Bu planlar; annesi Lois Griffin'i öldürmek ve dünyayı ele geçirmektir. Peter karakteri alkole, yemeğe ve karısı Lois'e düşkün anlayışsız, saf, biraz bencil bir karakterdir. Lois ailesini düşünen iyi bir anne ve eş olmaya çalışmaktadır. Chris şişman, kendine güvensiz ve dolabındaki maymundan korkan bir çocuktur. Meg çirkin olduğunu düşünen, erkek arkadaş isteyen bir ergendir. Brain ailenin en entelektüel karakteridir. Bir köpek olmasına karşın oldukça akıllıdır.