Fantastik Dörtlü, Marvel Comics tarafından yayımlanan bir hayali karakterler topluluğudur. Yaratıcıları Stan Lee ve Jack Kirby'dir. İlk Fantastik Dörtlü çizgi romanı 1961 yılının kasım ayında yayımlanmıştır.Türkiyede ise 1 Nisan 1988 yılında Alfa yayınları tarafından orjinal 190'ınıncı sayıdan itibaren Fantastik Dörtlü adıyla yayınlanmaya başlanmıştır.


Konusu

Reed Richards Amerika Birleşik Devletlerinde yaşayan bir bilim adamıdır.Uzayla ilgili bir çok araştırma yapan Reed Richards'ın en büyük yardımcıları karısı Sue Richards ve onun erkek kardeşi Johnny Storm ve arkadaşı Ben Grimm'dir.Uzaya gönderilecek uzay gemisi üzerinde çalışan Reed Richards ve Sue Richards, Johnny Storm ve Ben Grimm normal uçuş gününden bir gün önce gizlice uzay gemisini uçuşa hazırlayıp uçururlar.Uzay gemisi normal bir şekilde kalkar.Uzayda yol alırken birdenbire kozmik radyasyon ışınlarına maruz kalırlar.Bu ışınlar hepsinin üzerinde değişkliklere yol açar.

Fantastik Dörtlü (Ünlü Çizgi Film Kahramanları)Hepsi kozmik radyasyon ışınlarından dolayı bayılırlar.Geminin Ko-pilotu uzay gemisini normal bir şekilde dünyaya indirir.Kozmik ışınlar yüzünden Reed Richards'ın her yeri uzamaya başlar.Sue Richards ise görünmez kadın olur.Johnny Storm ise Ateş adama dönüşür.Ben Grimm ise kaya adama dönüşür. Fantastik Dörtlü bir takımdır.Her zaman birlikte hareket ederler ve olayların üstesinden gelirler. Zaman zaman Dişi Hulk ve Medusada onlara katılır.


Fantastik Dörtlü Üyeleri

Bay Fantastik (Reed Richards)

Görünmez Kadın (Susan Richards, asıl adı: Susan Storm)

Ateş Adam (Johnny Storm)

Kaya Adam (Ben Grimm)