Powerpuff Girls Emmy Ödüllü Amerikan animasyon televizyon dizisi. Cartoon Network kanalında yayınlanır. Yapımcısı Craig McCracken'dır. Dizi, genel olarak süper güçlere sahip olan üç kız çocuğunun maceralarını anlatır.


Hikaye
Şeker, baharat ve iyi olan her şey. Bunlar Profesör Utoium'un üç küçük kız yaratmada kullandığı malzemeler. Fakat Profesör Utonium, yanlışlıkla malzemelerine bir madde daha kattı.o da Kimyasal X. Böylelikle Powerpuff Girls doğdu.

907 - Powerpuff Girls (Anime Dizi)

Karakterler

 • Blossom : Kendini beğenmişliğiyle diğerlerine patronluk taslar. Buttercup ile sürekli tartışır. Cadılar bayramından fırlama havuç kafalı balkabağına benzer.
 • Bubbles : Çok şirin ve saf bir yapısı ve lazer ışınlı gözleri vardır. Sarışın ve mavi gözlüdür. Daha çocuksudur. Hayvanlara bayılır. Özel yeteneği sesidir. İstese bir hayvanın sesini çıkarıp onu yanına çağırabilir. Ya da süper sonik dünyada eşi benzeri bulunmamış inanılmaz gürültüde ses çıkarabilir. Düşmanlarını tatlı dil ile yener. Kardeşlerine çok düşkündür. Sorunları tatlı dil ile çözeceğine inanır.
 • Buttercup : Şiddetli ve ağır darbeleri ve lazer ışınlı gözleri vardır. Dövüşmeyi sever. Ayrıca çok iyi dövüşür. Siyah saçlı ve yeşil gözlüdür. Özel yeteneği süper güçlü yeşil ultra yumruklardır. Kardeşlerini çok sever ama belli etmez. Blossom'ın liderliğinden şikâyetçidir. Çok sert görünmesine rağmen duygusal bir yapısı vardır. Hiç belli etmese de kardeşlerine çok düşkündür. Sorunları kaba kuvvetle çözeceğine inanır.
 • Bunny : Powerpuff Girls işlerinin yoğun olmasından sıkılarak onu yaratmıştır. Mor elbiseli Bunny yanlış yaratılmıştır. Şeker yerine tatlandırıcı, baharat yerine başka malzeme ve iyi olan her şey de kitap, kalem, top ve çiçek. Kimyasal X ise şişesiyle atılmıştır. Diğerlerinden büyüktür. Saçı at kuyruğudur, dişleri çürüktür, kolları yamuk ve kendisi kamburdur. Polisleri suçlu diye dövüp suçluları salar. Sonra suçlular Powerpuff Girls'ü dövmeye başlar. Bunny gelir ve suçluları döver. Sonra da patlar. Ondan geriye de sadece elbisesinden bir parça kalır.
 • Profesör Utonium : Powerpuff Girls'ün yaratıcısıdır. Birçok konuda Powerpuff Girls'e yardımcı olur. Ayrıca onlara isimlerini o vermiştir. Bilimle uğraşmayı sever.zeki dir Genellikle ciğer ve soğan pişirir. Kızlarını çok sever.
 • Başkan : Townsville şehrinin başkanıdır. Şehrin başına kötü bir olay geldiği zaman büyük bir endişe içinde Powerpuff Girls'ten yardım ister. Turşuya bayılır. Onsuz yapamaz. Çok korkaktır.
 • Sara Bellum : Başkanın asistanıdır. Hiçbir zaman yüzü gösterilmemiştir. Başkanın bütün işlerini yapar. Daima onun yanındadır.
 • Bayan Keane : Powerpuff Girls'ün gittiği Pokey Oaks ana okulunun öğretmenidir. Öğrencilerini çok sever. Öğrencileri de onu. Her zaman iyiliklerini ister. Profesör Utonium'la aralarında kısa süreli bir ilişki geçmiştir.


Düşmanları

 • Mojo Jojo : Eskiden Profesör Utonium'un labaratuarında küçük bir maymunken Powerpuff Girls doğduktan sonra sevilmemeye başlar. Zaten her şeyi kırıp döktüğü için Profesör Utonium Mojo'yu fazla sevmezdi. Powerpuff Girls doğarken olan patlamada bir mutasyon geçirmiş, bu yüzden beyni büyümüş bir maymundur. Tek amacı Townsville şehrini ele geçirdikten sonra dünyaya hakim olmaktır. Tabii Powerpuff Girls her planını suya düşürdüğü için onlardan nefret eder.
 • Fuzzy Lumpkins : Townsville şehrinin yanındaki ormanda bir evi vardır. Utangaçtır. Sazına bağlı biridir. Biri ona bir şey yapmazsa bir zararı yoktur.
 • Amoeba Boys : Townsville şehrinin en beceriksiz suçlularıdır. Fazla akıllı değillerdir. Aksine çok şapşallardır. Kendililerini çoğaltabilirler ve hasta olup hapşırdıkları zaman herkes hasta olur.
 • O : O bir şeytandır. İlginç ve etkili büyüleri vardır. Powerpuff Girls'ten nefret eder. Sesini bir inceltip bir yükseltir. Gerçek adı hiçbir zaman bilinmeyecektir. Ona karanlıklar Efendisi de denir.
 • Sedusa : Erkeklerin kalbini çalar. Erkekler ondan etkilenir ama Townsville şehrinin önemli suçlularındandır. Saçlarını istediği gibi uzatabilir. Ama suya değen saçlarının büyüsü bozulur.
 • Yeşil Çete : Townsville şehrinin huzurunu bozarlar. Sürekli kötülük peşindedirler. Townsville hurda mezarlığındaki bir kulübede yaşarlar.
 • Prenses : Powerpuff Girls'ün gittiği ana okuluna gider. Bir Powerpuff Girl olmak ister ancak Powerpuff Girls bu öneriyi kabul etmez. O günden beri Powerpuff Girls'ü yok etme çabasındadır. Çok şımarık ve zengin bir kızdır.