Yüzdeki Siyah Noktalar İçin Maske - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Yüzdeki Siyah Noktalar İçin Maske

1. MALZEMELER

1 Çay Kaşığı Kil(Isıtılmış)
    1 Tatlı Kaşığı Mısır Unu
    Bir miktar krem(Günlük nemlendirici olarak kullandığınız herhangi bir krem)
    Bir miktar su

HAZIRLANIŞI

Kili bir kapta ısıtıyoruz.cam bir kase icerisine alıyoruz.mısır unu,bir miktar krem (Yaklaşık bir tatlı kaşığı)ilave edip karıştırıyoruz krem kıvamına gelinceye kadar su ilave ediyoruz

KULLANIMI

Hazırladığımız karışımı temizlediğimiz yüzümüze ince bir tabaka şeklinde sürerek maskemizi uyguluyoruz.5 dakika kadar bekletiyoruz daha sonra ovarak çıkarıyoruz(Haftada 1Gün)

NOT:Tarafımdan bizzat test edilip onaylanmıştır..Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz:))

Konuyu Beğendin mi?
  2. 2009-06-05 #2
    mezuniyet öncesi bende deneyim, işe yararsa süper olur valla

3. 2009-06-18 #3
    Bu mucize gibi bir maske yalnız Krem yerine yoğurt koyun cildinizi besler her hafta temiz yüzünüze uygulayın ve çok kurutmadan hafif ovarak çıkarın cildi porselen gibi yapıyor peeling yaptığı içinde siyah noktaları yok ediyor.

4. 2011-02-12 #4
    BU maskeyi siyah noktanın bulunduğu bölgeye mi soruyoruz.

5. 2011-02-12 #5
    Alıntı:
    Misafir Nickli Üyeden Alıntı
    BU maskeyi siyah noktanın bulunduğu bölgeye mi soruyoruz.
    Gözaltları Hariç Tüm Yüzünüze

6. 2011-02-12 #6
    bu maskeyi bugün deneyeceğim.maske siyah ve beyaz nokta oluşumunu engellemek içinmi ya da daha farklı şeyler içinde yararlı mı ve herhangi bir yan etkisi varmı. benim cildim kuru , kuru ciltler kullanabilir mi?

Maskeyi hazırlayın gözaltlarınıza değdirmeyin maskenin kıvamı çok kuruda olmasın suluda yüze sürülecek şekilde. Maske kurumaya başladımı ( Çok Kurutmayın çıkabilecek kıvamda olsun) yavaş yavaş ovarak çıkartın ve yüzünüzü yıkayın hemen krem sürün. Bu maske hem gözenekleri temizliyor kil yüzdki lekelerinde yok olmasına neden oluyor siyah noktalar yok oluyor.

Her hafta yaptığım bir maske hani derler ya poselen gibi cildiniz porselen gibi oluyor.

(Her ihtimale karşı hazırladıktan sonra küçük bir yere sürün alerji yaparmı diye beklerin birde yüzünüzde çok kurutmayın cildinizi tahriş edersiniz)

7. 2011-02-13 #7
    cevaplarınız için çok teşekkür ederim. ben maskeden biraz fazla yaptım kapalı bir kutuya koydum haftaya kadar kalsa tekrar kullansam bir sorun olurmu?

8. 2011-04-19 #8
    Kil'i su ile karıştırıp ısıttıktan sonra mı karışıma ilave etmeliyiz?

9. 2011-05-15 #9
    siyah noktalar ve cilt temizligi icin tabia'nin cilt arindirma ve bakim setini kullaniyorum ben. ruseym yagiyla visne cekirdegi granullerni karistirip peeling yapiyorum sonra biraz bekletip duruluyorum. siyah noktaya olu deriyi yok ediyor dire. sonra da visne cekirdegi yagini suruyorum iyice nemlendiriyor cildimi yumusacik yapiyor. cok memnunum tamamem dogal oldugu icin icim rahat. ruseym yagi icilerek de kullaniliyormus bagisiklik sistemini guclendirmek icin ama setteki kucuk oldugu icin icmiyorum bitmesin diye :)

10. 2011-05-21 #10
    Bu kil hangi kilden olacak peki? kahverengi mi beyaz mı???

11. 2011-05-22 #11
    Alıntı:
    Misafir Nickli Üyeden Alıntı
    Bu kil hangi kilden olacak peki? kahverengi mi beyaz mı???
    Ben kahverengi olanını kullanıyorum

12. 2011-08-26 #12
    benim yüzmde birkaç tne beyaz noktalar vr yağ bezeleri herelde çok byük değil ama bn rahatsız oluyorum.btanede göz kapağımda var o baya bi belli oluyo.bunlrı geçircek gerçekten bi maske var mı lütfen bilen cevap atsın.:(:..?

13. 2012-09-13 #13
    Güzel konu

Okunma: 15166 - Yorum: 12 - Amp
Kullanıcı Oylaması: 5/5 - 1