Microsoft Outlook'ta Kalıcı Olarak Silinmiş Öğeleri Kurtarma - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Microsoft Outlook'ta Kalıcı Olarak Silinmiş Öğeleri Kurtarma

 1. Önemli Bu makale, kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce, yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini nasıl geri yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:


  256986 Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması

  Bu makalede, "kalıcı olarak" silinmiş öğelerin (örneğin, öğeleri silmeden önce Silinmiş Öğeler klasörüne taşımazsanız, bu öğeler kalıcı olarak silinmiştir) nasıl kurtarılacağını anlatır.

  Daha fazla bilgiUyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi y...Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilirsiniz. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nin yanlış kullanımı sonucunda ortaya çıkan sorunları çözebileceğiniz konusunda garanti vermez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

  Posta kutunuzdaki bir kutudan öğe sildiğinizde, öğeler önce posta kutunuzdaki Silinmiş Öğeler klasörüne taşınır. Bu öğeleri daha sonra Silinmiş Öğeler klasöründen silebilirsiniz. Bu işlev, öğeleri yanlışlıkla silmenizi önler. Öğeleri Silinmiş Öğeler klasöründen sildikten sonra, Exchange Server 5.5 bilgisayarı silinen öğeleri koruyacak şekilde yapılandırılmışsa bu öğeler hala kurtarılabilir. Sununun bu şekilde yapılandırılıp yapılandırılmadığını belirlemek için, Sunucu nesnesinin altındaki ortak ve kişisel bilgi deposu nesnelerinin özelliklerini açın.


  Sunucuyu silinen öğeleri koruyacak şekilde yapılandırma hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  246283 Exchange Server 5.5'te silinen posta iletisinin korunma süresini ayarlama (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir)
  Öğeleri önce Silinmiş Öğeler klasörüne taşımadan silmek de mümkündür. Bu yordama "geçici olarak silmenin" tersi olarak "kalıcı olarak silme" adı verilir.

  Aşağıdaki durumlarda iletiler kalıcı olarak silinir:
  Microsoft Outlook kullanıyorsanız ve iletiyi ÜSTKRKT+DELETE tuşlarına basarak silerseniz.
  İletiyi önce Silinmiş Öğeler klasörüne taşımayan bir Internet İleti Erişimi Protokolü 4 (IMAP4) istemcisi veya başka bir tür istemci kullanıyorsanız.
  Varsayılan olarak, Silinmiş Öğelerin Kurtarma işlevi yalnızca bir kullanıcın kişisel klasörlerinde Silinmiş Öğeler klasöründe etkinleştirilmiştir; kalıcı olarak silinen öğeler kurtarılamaz. Silinmiş Öğeleri Kurtarma işlevini Silinmiş Öğeler dışındaki posta klasörlerinde (örneğin, Gönderilmiş Öğeler, Taslaklar, Giden Kutusu ve Gelen Kutusu klasörleri için) etkinleştirmek için, kayıt defterinde aşağıdaki değişiklikleri yapmanız gerekir:

  Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedt32.exe) başlatın.

  Kayıt defterinde aşağıdaki anahtarı bulun ve tıklatın:

  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Exchange\Cli ent\Options
  Düzen menüsünde, Değer Ekle'yi tıklatın ve aşağıdaki kayıt defteri değerini ekleyin:
  Değer adı: DumpsterAlwaysOn
  Veri türü: DWORD
  Değer verisi: 1

  Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.

  Bu kayıt defteri değişikliğini yapmak için bir yöneticinin veya kullanıcının bilgisayarını kullanabilirsiniz. Kayıt defterini değiştirdikten sonra, Outlook'u başlatın ve Araçlar menüsünde Silinmiş Öğeleri Kurtarma'yı tıklatın. Sunucuda ayarlanmış koruma süresi içinde kalıcı olarak silinmiş olan öğelerin listesi görüntülenir.

  Yöneticiyseniz, bu işlevi tüm kullanıcı iş istasyonları için ayarlayabilirsiniz. Bunu yapmak için, kendi makinenizi kullanarak tüm kullanıcı iş istasyonları için kayıt defterini değiştirin ve sonra etkilenen bir kullanıcının posta kutusunu ek bir posta kutusu olarak açın. Ardından, silinmiş öğeleri kullanıcının posta kutusundan posta kutularına kurtarabilirsiniz.

  Not Yöneticiyseniz ve başka bir kullanıcının posta kutusunu açarak kullanıcının kişisel klasörlerindeki öğeleri kurtarmak istiyorsanız, Windows NT hesabınızın bu kullanıcının posta kutusu nesnesinde Kullanıcı izinlerine sahip olması gerekir. Söz konusu kullanıcının posta kutusunu kendi profilinize eklemeniz gerekir:
  Denetim Masası'nı açın ve sonra Posta'yı çift tıklatın.
  Hizmetler özelliklerini açın ve sonra Microsoft Exchange Server'ı çift tıklatın.
  Gelişmiş sekmesini tıklatın ve sonra posta kutusunu kendi profilinize eklemek için Ekle'yi tıklatın.

  Outlook 98, Outlook 2000, Outlook 2002'de Silinmiş Öğeleri Kurtarma işlevi
  Outlook 98'de, Silinmiş Öğeleri Kurtarma işlevi yalnızca posta klasörleri için kullanılabilir (örneğin, Silinmiş Öğeler, Taslaklar, Gelen Kutusu, Giden Kutusu ve Gönderilmiş Öğeler klasörleri). Bu nedenle, posta klasörü olmayan klasörlerden (örneğin, Kişiler ve Notlar klasörleri) kalıcı olarak silinen öğeler kurtarılamaz. Bununla birlikte, Outlook 2000 ve Outlook 2002'de, Silinmiş Öğeleri Kurtarma işlevi tüm klasörlerde kullanılabilir; bu makalenin yukarısında anlatılan kayıt defteri değişikliğini yaparsanız, posta klasörü olmayan klasörlerde kalıcı olarak silinen öğeleri kurtarabilirsiniz.

  Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  228934 Silinen Öğeleri Kurtarma'yı anlama (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir)
  175263 Öğe Kurtarma etkinleştirildikten sonra istemciler öğeleri kurtaramıyor (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir)
  188637 XADM: Bilgi Deposunda Kurtarılabilir Öğelerin Boyutu Nasıl Belirlenir (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir)
  178630 Outlook'ta önce Silinmiş Öğeler klasörüne aktarılmayan öğeleri kurtarmak için Exchange Server 5.5 veya Exchange 2000 Server nasıl kullanılır (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir)


  Güncelleme : 2009-05-05
  Okunma: 7287 - Yorum: 0 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -