Dünyanın En Uzun Tırnaklarına Sahip - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Dünyanın En Uzun Tırnaklarına Sahip

 1. ABD'de yasayan Lee Redmond adlı kadinin sahip oldugu dünyanin en uzun tirnaklarini görenler saskinliklarini gizleyemiyor.

  El tırnaklarinin toplam uzunlugu 7 metre 51 santimetreyi bulan Amerikalı kadın, uzun tırnaklarindan sikayetçi olmadigini söylüyor. Salt Lake City'de yasayan Lee Redmond'un yillardan bu yana kesmedigi tirnaklari ona erisilmesi oldukça zor bir rekor getirdi. Guinness Rekorlar kitabina giren Redmond'un tirnak uzunlugu parmaklara göre degisiyor.

  Guinness Rekorlar kitabina görevlileri tarafindan tespit edilen tirnak uzunluklar öyle
  Sag el: Bas parmak:76.4, isaret parmak:72.3, orta parmak:74.1, yüzük parmak 73.6 ve serçe parmak 71.6
  Sol el: Bas parmak:80, isaret parmak 76.4, orta parmak:76.7, yüzük parmak 76.2 ve serçe parmak: 73.6 santimetre.

  "Tırnak kraliçesi olarak nitelendirilen Lee Redmond, upuzun tirnaklarina ragmen ev islerini aksatmadan yapabildigini, bulasik yikadini, makasi eline geçirmesinin zaman almasina ragmen oglunu tiras edebildigini belirtirken, giyinirken zaman zaman zorlandigini söyledi. Gittigi kuaförde saskin bakislar arasinda manikür yaptiran Lee Redmond, özenle korudugu tirnaklarina bir sey olmasina çok korktugunu dile getirdi.

  Redmond saç ve tırnakları daha çabuk uzattığı için yıllarca protein diyeti yaptı. Haftada bir, ılık zeytinyağıyla ıslattığı tırnaklarından en fazla manto giyerken şikayetçi olduğunu dile getiren Redmond, uzun tırnaklarına rağmen günlük işlerini hiçbir zaman aksatmadığını ve Alzheimer hastası eşinin bütün ihtiyaçlarını karşıladığını kaydetti.
  123 - Dünyanın En Uzun Tırnaklarına Sahip


  124 - Dünyanın En Uzun Tırnaklarına Sahip


  125 - Dünyanın En Uzun Tırnaklarına Sahip

  6 - Dünyanın En Uzun Tırnaklarına Sahip
 2. 2012-08-18 #2
  gerçekmi
 3. 2019-02-26 #3
  bence doğru dğil demi abiiiiiiiiiiiiii
  Okunma: 4205 - Yorum: 2 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -