Zayıflatan Meyve Greyfurt - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Zayıflatan Meyve Greyfurt

 1. Zayıflatan 5 süper yiyecekten birisi... Kokusu bile zayıflamada etkili.. Hele suyu... Uzmanlara göre suyu zayıflamada çok etkili.. Hangi bitkiden mi bahsettik? İşte cevap:

  Greyfurt meyvesinin kokusu ve suyu, kilo vermek isteyenler için çok yararlı... Dünyaca ünlü Prof. Dr. Mehmet Öz bile greyfurt bitkisinin zayıflamada etkisini şu sözlerle anlatıyor

  "Hayvanlar üzerinde yapılan bazı araştırmalar, greyfurt kokusunun iştahı kapattığını ortaya çıkarttı. Uzmanlar greyfurt yağı kokusunun, karaciğer enzimleri üzerinde bir etkisi olduğunu ve bu etkinin kilo vermeyi kolaylaştırdığı saptadı."

  649 - Zayıflatan Meyve Greyfurt

  Yine ABD'de yapılan bir çalışmada diyetleri ile greyfurt meyvesi ve suyu verilen gönüllülerde kilo kaybının belirgin bir şekilde arttığı görülmüş. Kilo vermek isteyen 100 obez gönüllüye üç ay süresince normal beslenme programlarına ilaveten bir gruba her yemekten önce yarım greyfurt meyvesi, diğer bir gruba ise bir bardak greyfurt suyu verilmiş. Üçüncü grup ise greyfurt hariç aynı diyet programını uygulamış. Süre sonunda meyve yiyenlerin 1.5 ile 4.5 kilogram, meyve suyu içenlerin ise 1.5 kilogram civarında kilo verdikleri, buna karşılık sadece diyet programı uygulayanların 250 gram gibi çok düşük bir ağırlık kaybı sağlayabildikleri görülmüş. Muhtemel etki şekli olarak bu greyfurtun insülin hormonunu baskılaması ileri sürülüyor. İnsülin baskılanınca kişi kendini tok hissediyor, daha az yemek yemek ihtiyacı duyuyor.


  Yapılan bir çalışmada günde iki greyfurt meyvesi yenmesi ile dişetlerinde kanamaların belirgin bir şekilde azaldığı gözlenmiş. Bunun muhtemel nedeni greyfurdun yüksek C vitamini içeriğine bağlı olarak yara iyileşmesini hızlandırması

 2. 2009-04-20 #2
  Ayyy greyfurtun tatı çoookkk güzell

  Okunma: 4607 - Yorum: 1 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -