ATATÜRK VE CHURCHİLL ( Lütfen Okuyun) - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

ATATÜRK VE CHURCHİLL ( Lütfen Okuyun)

 1. Başkent üniversitesinde iki yüzlü aşkın öğrenci ve öğretim üyesine yaptığım bir konuşmanın sonunda. Prof. Dr. Nevin Ciğerim ve bir grup öğretim üyesi beni misafir ettiler. Prof. Dr. Ciğerim bana yaptığı bir araştırma sırasında tanıştığı kişilerden birisinin Atatürk'ün bir dönem yaverliğini yaptığını,araştırma,araştırma sırasında 90 yaşlarında,şimdi de rahmetli olan bu yaverin kendisine çok ilginç bir olay anlattığını söyledi ve olayı bana anlattı. Bazen size ikinci elden aktarıyorum(kendisine ve o gün bana hak etmediğimin çok üzerinde ilgi gösteren tüm başkentlilere teşekkür diyorum)


  Resmi bir ziyaret için Türkiye'ye gelen İngiltere başkanı Winston Churchill Atatürk'le görüşmektedir. Görüşme sırasında Churchill Atatürk'e bir soru sorar. "Kurtuluş savaşını nasıl kazandınız?"

  Atatürk genç yaverinden silahını ister. İçinden bütün mermileri çıkarır. Dışarıdan bir nöbetçi asker çağırır,tabancayı uzatır."Kendini vur!"der. Asker saniye tereddüt etmez,tabancayı şakağına dayar ve tetiği çeker. Churchill hayretler içindedir. Atatürk "işte böyle kazandık" der.

  O görüşme deki yaverin ilgisi çeken,ilginç noktalardan bir tanesi de şudur;karizması ile tanınan,beklide İngiliz tarihinin en etkileyici liderlerinden biri olan Winston Churchill görüşme boyunca nerede ise Atatürk'ün gözüne bakamaz,Atatürk ise gözünün İngiliz başbakanından bir an olsun ayıramaz.

 2. 2012-01-09 #2
  Cok ilginç.. İşte Atatürk işteTürk vatandaşı!..

 3. 2012-03-18 #3
  ve işte uyduruktan bir Atatürk efsanesi daha...

 4. 2012-03-18 #4
  Alıntı:
  Mehmet genç Nickli Üyeden Alıntı
  ve işte uyduruktan bir Atatürk efsanesi daha...
  Bütün dünyanın saygı duyup, hayran olduğu bir adama ne kadar rahat ve çabuk bok atabiliyorsunuz. Birinin yaptığı bir araştırmadan elde edilen bilgiler yazılmış. Siz nete dayanarak bu olayın uydurma olduğuna karar verdiniz.

 5. 2012-05-09 #5
  Churchill Atatürk'ün sağlığında Türkiye'ye ne resmi, ne de gayriresmi bir ziyaret yapmamıştır...Atatürk'ü ziyaret eden Churchill değil,Ingiltere Kralı'dır...Dolayısıyla böyle bir görüşmenin gerçek olması imkansızdır...Böyle iddiaların doğruluğunu bir araştırmak gerekir. Mersin Üniversitesi rektörü bir prof.ta bu öyküyü anlatmış...Bari bir prof. önce araştırsaydı...Pes!!! Churchill,ikinci dünya savaşı sırasında Inönü ile görüşmüştür...

 6. 2012-05-24 #6
  Cahiliye devrinde insanlar hamurdan, ağaçtan vs. biblolar yapar sonra tanrı diye taparlarmış.... Derken peygamberler, dinler ve müslümanlık gelir. E türklerde müslüman olur. Ama bir kısım türkler içlerinden bir türlü şamanizmi atamazlar. Ve oturur kendilerine bir put yaparlar. Adına da atatürk derler. ondan sonra salla babam salla..

 7. 2012-06-11 #7
  Bu cümleleri yazan şahıs önce tarihi iyice okusun ondan sonra dogru sözler söylesin

 8. 2012-10-06 #8
  Alıntı:
  Mehmet genç Nickli Üyeden Alıntı
  ve işte uyduruktan bir Atatürk efsanesi daha...

  memet arkadas nasıl anladın uyduruk oldugunu sanırım senin dedelerin veya osmanlı evkafı ve onun cengaver ordusu sana yaşaman için bu devlet sınırlarını bagışladı olsa gerek . dünya ATATÜRKE HAYRAN HAYRAN BAKIP KONUŞURKEN SENİN ŞU BASİT UCUZ BEYANATINA BAKARMSIN O GÜZEL İNSAN ALLAH DUYGULARI VE FİKİRLERİ İLE DONATILMASAYDI SEN ŞİMDİ SOYADI BOŞLUGUNDA KAYBOLMUŞTUN ... SEN BUNADA ŞİMDİ UYDURMA DERSİN . LLOYD GEORGE . BUNUN İNGİLİZ AVAM KAMARASINDA SÖLEDİGİ ATATÜRK SÖZLERİNE DE UYDURUK DERSİN KESİN . İNSAN GECMİŞİNİ BÖLE İNKAR EDERSE ZATEN KENDİSİ UYDURUK OLUR . SİZ NE İSAYA NEDE MUSAYA KUL OLMAZSINIZ NAKÖRLÜK ALLAHIN AF EDEMEYECEGİ TEK ŞEYDİR HERHALDE ...

  Okunma: 9992 - Yorum: 7 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -