Geçtiğimiz yıl ilk kez hayata geçirilen "25 Küçük Adam" projesi, 2007 sezonunda farklı bir formatla yeniden start alıyor. Ayrı bir özel kupa olarak organize edilecek projede bu yıl yine Petrol Ofisi'nin katkılarıyla 25 Küçük Adam, karting branşında yeni sporcular olarak mücadeleye ortak olacaklar.


Geleceğin başarılı pilotlarını yetiştirmek için yurdun dört bir yanından gelecek başvuruların beklendiği organizasyonda 8-9 yaşları arasında (1998-1999 doğumlu) kriterlere uygun tüm talepler, belirlenen jüri tarafından değerlendirilerek eleme usulüyle kabul edilecektir.

651 - Geleceğin Pilotları Aranıyor

Motorsporlarının ilkokulu olarak bilinen karting'teki bu projede yer almak isteyen adaylar başvuruları için gereken kayıt formunu www.tosfed.org.tr adresinden temin ederek 01 Mart 2007 tarihine kadar TOSFED'e iletmeleri gerekmektedir. Ardından yapılacak elemeler ise 03-04 Mart 2007 tarihinde Tuzla Karting Pisti'nde gerçekleştirilecektir.


Tüm başvurular incelendikten sonra oluşturulacak komisyon tarafından yapılacak ön elemede seçilecek 50 küçük aday, pratik eğitim ve fiziksel testlere tabi tutulacaktır. Bu aşamaları da başarıyla tamamlayabilen en şanslı 25 kişi ise 2007 Türkiye Karting Şampiyonası içinde ayrı bir özel kupa olarak start alacaklar.