İETT Indirimli Seyahat Kart Uygulamasından Açık Liseliler Rahatsız - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

İETT Indirimli Seyahat Kart Uygulamasından Açık Liseliler Rahatsız

1. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğünün verdiği indirimli seyahat katlarının Açık liselerde okuyan öğrencilere verilmemesi burada okuyan öğrencileri mağdur etmekte..

Konu hakkında görüştüğümüz Açık lise öğrencilerinden Kaan Gökyer adlı öğrenci mağduriyetini şu şekilde ifade ediyor." Eyüp'ün Yeşilpınar mah. Oturuyorum ve her gün saat 17.30 ile 21.00 arası şişli endüstri meslek lisesine geliyorum. Normal eğitim görenler kadar zaman harcıyorum fakat İETT bizi öğrenci saymadığı için bizlere indirimli seyahat kartı vermiyor. Ve masraflarım iki katına çıkıyor. Benim anladığım bizleri haftada bir okula giden kişiler olarak algılıyorlar galiba. Yetkililerden gereğinin yapılmasını bekliyorum." dedi.

Konu hakkında resmi makamlara başvurduğumuzda aşağıdaki cevabı aldık. iett@iett.gov.tr "İndirimli öğrenci pasoları örgün eğitim kurumlarında eğitim gören öğrencilere verilmektedir. Açık lise ve ilköğretim yaygın eğitime girmekdedir. Dolayısıyla paso verilmemektedir." Şeklinde açıklama yapıldı.

2. 2011-03-05 #2
    Neden açık lise öğrencisi indirimden yararlanmıyor

3. 2012-12-02 #3
    Alıntı:
    Misafir Nickli Üyeden Alıntı
    Neden açık lise öğrencisi indirimden yararlanmıyor
    Kesinlikle katılıyorum ve destek veriyorum bizde okula gitmek için toplu taşıtları kullanıyoruz ve öğrenci pasosu istiyoruz yetkililer bunu göz önüne alsınlar.

Okunma: 3772 - Yorum: 2 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -