Kabenin Yeni Halinin Resmi - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Kabenin Yeni Halinin Resmi

 1. Bilim kurgu filimlerindeki uzay şehri sanki. Resme çok dikkatli bakanlar küçük dillerini yutuyor.

  Makette gördüğünüz yer Mekke. Evet yanlış okumadınız burası Mekke. Her yıl milyonlarca müslümanın ibadet için gittiği kutsal belde.. Çok yakında inşaatlar tamamlandığında, Mekke işte bu resimdeki gibi olacak..

  Kabe siyah bir noktaya dönüşüyor. Allah'ın evi beton yığınıyla kuşatılıyor.. Manevi iklimin dağıtıldığı yeni Mekke, görüntüsüyle New York'tan farkı kalmayacak.

  514 - Kabenin Yeni Halinin Resmi

  Tarihçi Murat Bardakçı Habertürk'teki köşesinde bu çarpıcı resmi kullanarak, manzaranın ürkütücü boyutlarını gözler önüne seriyor.

  Bardakçı, "Yeni Mekke Projesi"ne dikkat çekerek kabenin yok edilmek istendiğini işte bu sözlerle ifade ediyor:

  (...)Gazetelerde son haftalarda Mekke ile ilgili olarak çıkan haberler bilmem dikkatinizi çekti mi? Suudi yönetiminin Kâbe'nin çevresindeki binaları ve beş yıldızlı büyük otelleri yıkmaya karar verdiği ve kutsal yapının etrafının genişletileceği söyleniyor, yıkımların başladığı anlatılıyordu.

  Bütün bu yıkımlar Kâbe'nin çevresini boşaltıp hacılara çok daha fazla kolaylık sağlamak için değil, Suudi Arabistan'ın hâkimi olan El-Saud ailesinin damgasını taşıyacak maketini gördüğünüz uçuk bir Mekke'nin yaratılması için yapılıyor... Atlantis benzeri hayalî uygarlıkların bilim-kurgu yazarlarının rüyalarındaki başkentini andıracak olan bu yeni Mekke'nin siluetini gökdelen azmanı binalar çizecek, meydanlar uzay filimlerinden fırlamış mekânları andıracak ve bu garip manzaranın en ucunda da tepeden bakılan ama noktadan bile küçük kalan bir yapı bulunacak: Kâbe-i Muazzama...

 2. 2009-02-09 #2
  kafayımı yemiş bunlar yahu hiçmi saygıları yok :kizzz:

 3. 2011-12-20 #3
  çok yazık neden böyle bişey yapma gereksinimde bulunuyolar o manevi güzelligi neden örtüyolar kıyamet yaklaşıyo mevlam hidayet nasip eylesin

 4. 2012-04-29 #4
  Bunlar atık ne yapacağını bilemez hale geldiler öyle bir çukurdalar ki isteseler bile çıkamaz hale gelmişler kıyamet yaklışıyor belliki baksana ne saygı,ne korku,ne de dini duygu kalmış bu yapanların kalbi mühürlenmiş .

 5. 2012-10-08 #5
  HAZRETİ KUR'ANDAN ve PEYGAMBER EFENDİMİZ S.A.V'İN sünnet ve sahih hadislerini bıraktıkça yanlış işlere imzalar atma ihtiyacı hissetmemiz kaçınılmaz olacak tabiki. işin ruhundan uzaklaşacağız elbet.

  Okunma: 4946 - Yorum: 4 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -