Gökdelenin 47. katından aşağıya düştü. Aylarca yoğun bakımda kaldı, sonra ayağa kalkmayı başardı. Şimdi futbol oynayabiliyor.

Ailesiyle birlikte 2000 yılında New York'a yerleşen Alcides Moreno, 2007 yılında yaşadığı bir olayla dünya gündeminin ilk sırasına oturdu...

Kardeşiyle birlikte gökdelenlerin camlarını silen Alcides, New York'un 66. caddesinde önemli bir iş aldı. 7 Aralık günü işi bitirdikleri takdirde büyük para kazanacakları 60 katlı gökdelenin camlarını kardeşi Edgar'la birlikte temizlemeye başlayan Alcides, 47. katta başına geleceklerden habersizdi. 2 kardeşin bulunduğu iskelenin halatı boşalınca olanlar oldu. Edgar ve Alcides hızla yere çakıldı. Edgar çarpmanın etkisiyle o anda hayatını kaybetti. Ancak Alcides'i yaşam fonksiyonları ölüme karşı direniyordu.


YAŞAMA ŞANSI YOK!

Hastaneye kaldırılan Alcides'in vücudunda 50'ye yakın kırık vardı. Birçok organı harap olmuştu. Tam 13 ameliyat geçiren 37 yaşındaki adam için "Yaşaması mucize olur. Eğer yoğun bakımdan çıkmayı başarırsa, bir adım bile yürüyemez" deniliyordu, Günler geçiyor Alcides'in eşi Rosario ve oğlu iyi bir haber için bekliyordu. Hastanenin şef cerrahı Dr. Philip S. Barie, Alcides'in yaşama şansının olmadığını, ancak bir mucizenin yaşanması gerektiğini söylüyordu.İLK MÜJDELİ HABER GELİYOR

İlginçtir, sözlerinin sonunda da , "Fakat ben mucizelere inanırım" diyen Barie, istemeden de aileye bir umut ışığı vermişti. 6. ayın sonunda yoğun bakımdan müjdeli haber geldi. Alcides'in gözünü açtığı ancak bilincinin kapalı olduğunu belirten yetkililer, bunun çok önemli bir gelişme olduğunu açıkladı. Barie, "Mucizelere inanıyorsanız işte onlardan birini yaşıyoruz. Alcides iyileşiyor" sözleri, Moreno ailesinde büyük mutluluk yaşattı. Alcides kendine gelmeye başlamış, eşi ve çocuğunu tanımıştı.

Tedavilere cevap veren Alcides, artık konuşabiliyordu. Düşüş anını bile hatırlayan Alcides, "Bir anda düşmeye başladık. Edgar'la göz göze geldik. Birbirimize tutunduk, sonrasını biliyorsunuz" diyen Alcides, kardeşini sordu. Doktorlar o anda Edgar'ın da iyi olduğunu söyledi. Çünkü gerçek, Alcides'in tekrar yoğun bakıma girmesine neden olabilirdi. Tedavilerden sonra yürümeye başlayan Alcides'e Edgar'ın öldüğü söylendi ve hemen sakinleştirici iğne yapıldı.

Birkaç gün sonra taburcu olma vakti gelmişti Alcides için. Üzüntülü ama ailesini yanlız bırakmadığı için bir o kadar da mutluydu. Gazeteci ordusu Alcides'le röportaj yapmak için sıraya girmişti. Yaşadıklarının her detayını anlatması karşılığında 300 bin dolar teklif edilen Alcides, bir menajer tuttu. Kısa sürede yaşadığı acı olayı büyük bir servete çeviren Alcides'e "Süpermen" lakabı takıldı. Şimdi ailesiyle huzurlu ve zengin bir hayat yaşayan Alcides, şu sıralarda bir kitap yazıyor.