Çevre Kirliliğinin İnsan Üzerindeki Etkileri - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Çevre Kirliliğinin İnsan Üzerindeki Etkileri

 1. Özellikle 20. yüzyılda artan nüfus ve sanayileşme sonucu dünyamız çok ciddi birtehlike ile karşı karşıyadır. Hava, su, toprak, gürültü insan sağlığını tehdit eder halegelmiştir. Ozon tabakasında açılan delik sonucu mevsimler giderek değişmekte,dünyamız ısınmaktadır.


  Çevre Kirliliğinin İnsan Üzerindeki Etkileri

  Tarım giderek gerilemekte, insanlığı ciddi bir açlık tehlikesi beklemektedir. Sulardakikirlenme sonucu gelecekte içme suyu dahi bulamamanın durumu söz konusuolacaktır. Belki de çıkabilecek su savaşları 3. Dünya Savaşı’na sürükleyebilecektir.Daha az önemde gibi görünen gürültüye benzer diğer kirlilikler de insan pisikolojisiniolumsuz yönde etkilemektedir.Yaşanacak başka bir dünya bulamayacağımıza göre dünyamızı bekleyen busorunları en kısa zamanda çözümlemeye çalışmalıyız.

  Çevre Kirliliğinin İnsan Üzerindeki Etkileri


  Sanayileşme kaçınılmazdır. Ancak çevreyi kirleten tesislere arıtma tesisleri kurulması zorunluluğu getirilmelidir. Buna uymayan fabrikalara ağır para cezaları hatta kapatma cezası verilmelidir. Çevreyi koruma adına herkes üzerine düşen görevi yapmalıdır. En küçük bireyinden en büyük tesislere kadar herkes elbirliği ile çalışarak çevreyi korumalıdır.

   Konuyu Beğendin mi?
  Güncelleme : 2017-08-03
  Okunma: 115137 - Yorum: 0 - Amp
Kullanıcı Oylaması: 3.35/5 - 307