380 - E-Ball  (Geleceğin İcadı)


Gün Geçmiyorki teknoloji adına bir adım daha atılmasın. Filimlerde, dizilerde gördüğümüz geleceğe adım adım yaklaşıyoruz sanırım. Belkide bir gün yatağımızdan kalkıp, penceremizden dışarı baktığımızda uçan arabalar, masamıza baktığımızda cebimizde taşıyabileceğimiz yüksek performanslı bilgisayarlar göreceğiz. İşte bu gelecek artık çok uzağımızda değil…Küçük ve yüksek performanslı bilgisayarlara atılan İlk adımlardan biri "e-ball"…
Apostol Tnokovski tarafından, bugüne kadar yapılan en küçük bilgisayar olma düşüncesiyle tasarlanmış olan küre, tasarımcısının söylediğine göre "Doğadaki en iyi görünümün kürede olduğu, bunun ürüne güçlü bir cazibe kattığı ve birçok ürünün de bu şekle sahip olduğu için ilgi görecektir."


Bu küçük canavarın ayakta durabilmesi için 4 ayağı bulunmakta, bu ayaklar iki yanındaki tuşlara basıldığında açılarak dengeyi sağlamaktalar.


381 - E-Ball  (Geleceğin İcadı)
Ürünün donanımsal bileşenleri;
Grafik ve ses kartı, dual core 2 mikro işlemci , 250gb veya 500gb boyutunda mini harddisk, kablosuz optik mause (dahili), lazer klavye, 2 adet 50W hoparlör, HD (High Definition) dvd kaydedici, Lan ve Wlan kart, web cam (dahili) ve entegre edilmiş biçimde batarya ve LCD projektör bulunuyor. Dışarıdan usb bağlantısıyla çalışabilen (örneğin flash disk) donanımların bağlanabilmesi için ön tarafta 2 adet usb girişi mevcut.

382 - E-Ball  (Geleceğin İcadı)

Açık alanda, yani ürünün projektörünün görüntüyü yansıtabileceği bir yerde kullanılmama olasılığı düşünülerek bir adet kağıt tutacağı eklenmiş. Ekranın yansıtıcağı düz bir alan bulunmuyor ise kağıt tutucuya kağıt koyarak tıpkı bir monitör gibi kullanabilirsiniz.
Görüntünün yansıtılıcağı bir alan olmadığı zaman kullanılıcak kağıt tutacağı:


383 - E-Ball  (Geleceğin İcadı)h