Bilgisayar Temizleyici (CClenar) - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Bilgisayar Temizleyici (CClenar)

 1. Açılımı Crap Cleaner olan CCleaner programı ile bilgisayarınızda bulunan gereksiz dosyaları silerek daha istikrarlı ve performanslı bir sistem elde edebilirsiniz. Küçük boyutuna rağmen sistem temizliği konusunda çok güçlü olan bu ücretsiz program bilgisayarınızın tertemiz hale gelmesini ve ilk günkü gibi hızlı çalışmasını sağlıyor.


  "Cleaner" isimli sekme bilgisayarınızda bulunan gereksiz dosyaları silmenize yardımcı olan temizlik bölümü. İki alt bölümden oluşan temizleme bölümünde Windows ve Uygulamalar isimli iki bölüm ile karşılaşıyorsunuz. İlk bölüm "Windows" işletim sisteminizin özellikleri ve ona bağlantılı olan yazılımlarla (Internet Explorer, Windows Explorer) ilgili temizlik seçeneklerini belirleyebildiğiniz bölüm.

  İkinci bölüm "Uygulamalar" ise bilgisayarınızda yüklü olanprogramların (Mozilla Firefox, Opera, Safari, Google Chrome, Adobe Photoshop, Adobe Reader, Microsoft Office, Nero, WinRAR, Media Player, eMule vb.) bilgisayarınızda bıraktığı kalıntıları ve yarattığı çöp dosyaları temizlemenize yardımcı oluyor.

  Name:	screenshot2.png 
Views:	743 
Size:	79,8 KB (Kilobyte) 
ID:	31566


  Bilgisayarınızdaki işletim sistemi ve yazılım temizliğini gerçekleştirdikten sonra Kayıt Defteri (Registry) bölümünüzdekibütünlüğü sağlayarak sisteminizin performansınızı daha da arttırabilirsiniz. Kayıt Defteri bölümünde DLL Dosyaları, ActiveX ve Class Sorunları, Kullanılmayan Dosya Uzantıları, Yükleyiciler, Yardım Dosyaları vb. seçenekler ile işletim sisteminizdeki sorunları tarayabilir ve bunları CCleaner'a çözdürebilirsiniz.

  Not: Program güncellendikçe işletim sistemindeki ve programlardaki temizleme özellikleri geliştiriliyor. Windows içerisindeki ve yazılımlardaki yeni ve eski bölümler ile ilgili uyum, tarama, sorun giderme ve temizleme özellikleri programa ekleniyor.


  * Programı Türkçe olarak kullanabilmek için kurulum sırasında diller arasından Türkçe'yi seçin.

  CCleaner 3.18 Sürüm Güncellemeleri


  • Firefox 12 desteği eklendi
  • Google Chrome 20 beta desteği eklendi
  • Detaylı sonuç görünümüne çoklu seçim eklendi
  • Internet Explorer 64 bit sürümü eklentiler için geliştirilmiş destek
  • Temizlenecek öğeler için Klasör algılama algoritması geliştirildi
  • Windows 7 ile uyumlu alt-tab fonksiyonu geliştirildi
  • Sürücü silme arayüzü geliştirildi
  • Opera Portable desteği eklendi
  • OpenOffice 3 ve AIMP 3 için geliştirilmiş temizleme
  • Bazı küçük hata düzeltmeleri


  Programın Adı: CCleaner
  Dosya Boyutu: 3.02 MB
  Sistem: Windows (Tüm Versiyonlarda)
  Lisans: Freeware
  Yapımcı: Piriform

  İndir
   Konuyu Beğendin mi?
  Güncelleme : 2009-01-19
  Okunma: 10852 - Yorum: 0 - Amp
Kullanıcı Oylaması: 0/5 - 0