Gece Yemek Yemek Şişmanlatmıyor mu? - Delinetciler Portal

Gece Yemek Yemek Şişmanlatmıyor mu?

 1. Doğru olarak kabul edilen pek çok bilginin, aslında yanlış olduğu gerçeği bilim dünyasını sarstı. Gece yemek yiyen değil, gün içinde fazla yiyen şişmanlıyor.

  ABD'deki Indiana Üniversitesi Sağlık Politikaları Merkezi'nden Rachel Vreeman ve Aron Carroll, sağlık konusunda doğru bilinen pek çok konunun yanlış olduğunu kanıtlarıyla birlikte ortaya çıkardı. Doğru bilinen tüm yanlışlar, British Medical Journal dergisinde yayınlandı.

  ŞEKER HİPERAKTİF YAPMAZ

  Kış günleri beresiz, şapkasız korunaklı giyinmenin mümkün olmadığı söylenirken, şapka takmamanın neden olduğu ısı kaybı üzerine yapılan araştırmalar durumun hiç de böyle olmadığını ortaya koydu. Sağlık alanında ABD'nin en tanınan isimleri arasında yer alan iki araştırmacı, şekerin çocukları hiperaktif yaptığının da tümüyle mesnetsiz olduğunu gözler önüne serdi. Bu konu üzerine 10'u aşkın yüksek kaliteli araştırma yapılırken, bir tanesi bile şeker alımı ile hiperaktiflik arasında bir bağ bulunduğunu göstermedi.


  FAZLA YEMEKTEN KAÇININ

  Araştırmacılar, geceleri yemek yemenin de şişmanlattığı iddiasını çürüttü. Kilo alınmasının gerçek nedeninin, gece yemek yemekten ziyade gün içersinde çok fazla gıda tüketmek olduğu anlaşıldı. Vreeman ve Carroll, muz, aspirin, meyve şekeri, glikoz, enginar, incir gibi bilumum yöntemler üzerine derinlemesine yapılan incelemelerde hiçbirinin aşırı alkolden kaynaklanan baş ağrısına engel olmadığını söyledi. Araştırmacıların, ağrılar için tek çözüm önerisi ise, alkol tüketiminde sınırı bilmek.


 2. 2009-01-17 #2
  gece yemek yemek iyi super, fakat sivi tuketilmicekse o yemegin organizmada erimesi mideyi felakete surukler

  Okunma: 1517 - Yorum: 1 - Amp