Colby O'Donis Colón (doğum 14 Mart 1989), Porto Riko kökenli ABD'li R&B ve pop şarkıcısı ve söz yazarı. Akon'un Kon Live yapım şirketine kayıtlıdır. Richmond Hill, Queens doğumludur.

Kariyeri
Colby O'Donis, dokuz yaşından itibaren müzikle ilgilenmeye başladı. En çok etkilendiği isimlerin Michael Jackson, Usher ve Justin Timberlake olduğunu dile getiren O'Donis, ilk olarak 1999 senesinde vizyona giren Stuart Little adlı filmin soundtrack'ine "Mouse in the House" adlı çalışmasıyla katılarak müzik dünyasına giriş yaptı.


Küçük yaşta gitar ve piyano çalmayı öğrenen Colby O'Donis, 2007 yılında Akon'un plak şirketi Konvict Muzik ile albüm anlaşmasına vardı ve 16 Eylül 2008 tarihinde Colby O adlı ilk stüdyo albümünü yayınladı.

Albümden ilk single'ı Akon ile olan ortak çalışması "What You Got"a seçen genç sanatçı, single ile Billboard Hot 100 listelerinde 14. sıraya kadar yükselmeyi başardı.

Porto Riko kökenli olan Colby O'Donis, albümü içerisinde Latin müziğinden de örnekler bulundurdu. Ayrıca sanatçı, 2008 senesinin başında Lady GaGa'nın "Just Dance" adlı parçasında sanatçıya eşlik etti ve parça Billboard Hot Dans Club Play listelerinde 2. sıraya yerleşti.

982 - Colby O'Donis Kimdir?

Diskografi
Albümler

  • 2008: Colby O

Singlelar

  • "What You Got" (featuring Akon; Colby O)
  • "Just Dance" (Lady GaGa featuring Colby O'Donis; The Fame)
  • "Don't Turn Back" (Colby O)