Biyografi

Suat Suna 26.Mayis 1975,Isanbul Dogumlu. Babasi Mehmet Sait Suna Müzisiyen ve Keman Ustasi. Suat Suna 4 Yasinda Keman ögrenmeye basladi ve Istanbul Üniverstesi Devlet Koservatuari Keman Bölümü'nden mezun oldu. 1991 Yilindan itibaren 3 boynca adina Milliyet Gazetesinin düzenledigi yarismalarda birincilik elde etti. 1992 yilinda katildigi Istanbul Beyaz Güvercin Sarki Yarismasinda bestesiyle ikincilik elde eden Suat Suna, 1993 yilinda ise POP SHOW adli müzik yarismasinda birinci oldu Suat Suna böyle Yarismalarda toplam 14 Ödül kazandi.


Bu Yarismalarin ardindan Suat Suna'ya bircok Firmadan Kaset teklifler geldi. Suat Suna'nin Güzel Sarkilari insanlari büyüledi. 18 Yasinda bir gencin böylegüzel sarkilar besteleyip seslendirmesi, bizim zamanimizda bile kolay birsey degil. Suat Suna Albüm Tekliflerini degerlendirip, Ali Kocatepe ile ILK Albümünü " Ansizin cektin gittin " piyasaya cikardi. Bu Albümü 1Milliondan fazla satmis zamaninda.


Ardindan Suat Suna'nin Sözüne kanmam, Hasret Feneleri, Rüyam ve Sen, Yapamam Sensiz, Yolun acik Olsun, Sana haksizlik ettim, Su Damlasi ve Leyle Albümü Piyasaya sürdü. En Son Albümü ve 10'cu albümü 2006 Yilinda Piyasaya cikti ve "10" ismini tasiyor. Bu Albümde yine Tanidigimiz ve Sevdigimiz Suat Suna karsimiza cikti. Tüm Sarkilarin Söz ve Müzikleri Suat Suna'ya ayit. Bu albümde Isin Karacaya vermis oldugu "SEN" sarkisi'da yer aliyor. Her Sarki birbirinden güzel ve Romantik olan bir albüm bu. Suat Suna 12.08.07 ve 23.01.08 aralari 5 aylik Askerligini yapti.


Suat Suna bir cok kisinin Albümünde katkida bulundu. bunlardan bir kac tanesi...
Misa Sidi Sarfati, Yigit Giray, Güney, Akay, Kayahan Acar, Isin Karaca ve cok daha fazlasi.

bir cok ünlülerde Suat Suna Sarkilari seslendirdi. mesela Hülya Avsar, Askin Nur Yengi, Asya, Zeynep, Emrah Dincer, Berna Arici, Sinan Özen, Mahsun Kirmizigül, Serpil Cakmakli, Seren Serengil ve bircok sanatci daha.

Suat Suna Yillardir beraber calistigi Kisiler
Kayahan Acar, Iskender Paydas, Ant Simsek, Ismail Soyberk, Sait Selcuk Suna, Erdem Sökmen, Cagri Kodamanoglu...

Suat Suna nin Yeni albümü 2009 cikacakmis.

kaynak
Home - Suat Suna Resmi Fan Sitesi 2003-2013


790 - Suat Suna Kimdir?791 - Suat Suna Kimdir?