Aşk-ı Memnu - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Aşk-ı Memnu

 1. Ask-i Memnu
  "Aşkı arayan bir aşk hikayesi"

  Halid Ziya Uşakligilin eseri yakinda Kanal D' de seyircileriyle buluşuyor.

  TRT'nin 1974'te yayınlanan ilk yerli dizisi Aşk-ı Memnu tekrar çekiliyor. Dizide,Beren Saat ile Kıvanç Tatlıtuğ başrolleri paylaşacak. Usta oyuncu kadrosu Televizyon gazetesi adlı internet sitesinin haberine göre Ay Yapım, yeni sezonda Yaprak Dökümü ve Dudaktan Kalbe'den sonra Halit Ziya Uşaklıgil'in Aşk-ı Memnu romanını diziye uyarlamaya hazırlanıyor.Mesude Erarslan'ın yönetmenliğini üstleneceği, çekimlerine ağustos ayında başlanacak dizide,Nebahat Çehre,Selçuk Yöntem veZerrin Tekindor gibi usta isimler de rol alacak. Roman günümüze uyarlanacak. Yaprak Dökümü'nde olduğu gibi günümüze uyarlanmış haliyle çekilecek dizide,Rahmi Koç'un villasının da çekim mekanları arasında yer aldığı belirtiliyor. Dizinin senaristleri ise Yaprak Dökümü,Menekşe ile Halil ve Dudaktan Kalbe dizilerinin başarılı kalemleri Melek Gençoğlu ile Ece Yörenç.1974 yılında TRT'de yayınlanan,Müjde Ar,Salih Güney,Şükran Güngör ve Neriman Köksal'ın başrollerini paylaştığı diziyi Halit Refiğ yönetmişti. Son dönemin dikkat çeken genç oyuncularından Kıvanç Tatlıtuğ ve Beren Saat,Aşk-ı Memnu'nun 2008 versiyonunda aynı seti paylaşacak.


  Bihter-Beren Saat
  Behlül-Kıvanç Tatlıtuğ
  Adnan-Selçuk Yöntem
  Firdevs-Nebahat Çehre
  Nihal-Hazal Kaya

   Konuyu Beğendin mi?
 2. 2009-01-19 #2
  509 - Aşk-ı Memnu


 3. 2009-01-20 #3
  Aşk-ı Memnu Dizi İmzaları-İmzalar Aşk-ı Memnu


  220 - Aşk-ı Memnu

  221 - Aşk-ı Memnu


  495 - Aşk-ı Memnu
  62 - Aşk-ı Memnu
  +
  63 - Aşk-ı Memnu
  +
  64 - Aşk-ı Memnu
  65 - Aşk-ı Memnu
  +
  66 - Aşk-ı Memnu
  +
  67 - Aşk-ı Memnu

  496 - Aşk-ı Memnu

  497 - Aşk-ı Memnu

  498 - Aşk-ı Memnu

  499 - Aşk-ı Memnu

  500 - Aşk-ı Memnu

  501 - Aşk-ı Memnu


  Güncelleme : 2009-01-20
 4. 2009-01-20 #4
 5. 2009-01-20 #5
  Aşk-Memnu Dizisi Oyuncuları-Resimleri-Aşk-Memnu Dizisi Oyuncuları Karakterleri

  Firdevs Yöreoğlu - Nebahat Çehre


  Yakın zamanda eşini kaybetmiş, son derece hırslı bir kadındır. Eşinin ölümüyle beklediği mirasa kavuşamamış, sadece soyadıyla toplumda önemli bir yer edinebilmiştir. Kızlarıyla rekabet halindedir. Kocasının ani ölümü bile onu cemiyet hayatından uzaklaştıramamış, her önemli davetin en dikkat çekici yüzü olmaya devam etmiştir.


  Behlül Ziyagil - Kıvanç Tatlıtuğ  Çok çapkın, sorumsuz bir genç olan Behlül, amcası Adnan Bey'in maddi gücünden faydalandığı için ne okulunu bitirmeye ne de bir iş bulmaya çalışmaktadır. Hayatını "keyif" üzerine kurmuş, tüm ailenin sevgisini kazanmıştır. Kolay lokma olarak gördüğü kızların ardından Bihter, hayatında önemli bir sınav olacaktır


  Bihter Yöreoğlu - Beren Saat  Babasının ölümünden annesini sorumlu tutan Bihter, ona kin duymaktadır. Annesini mutsuz etmek için zekasını ve güzelliğini kullanmaktan çekinmez. Ancak yalnızlık ve hüzün içinde Adnan Bey'le karşılaştığında, onun güvenli elini tutar ve yeni hayatına doğru yürümeye başlar

  Adnan Ziyagil - Selçuk Yöntem  Eşini on bir yıl önce kaybeden Adnan Bey, sosyal hayattan uzaklaşıp köşküne çekilmiş ve bütün ilgisini çocuklarına vermiştir. Adnan Bey, Firdevs için de en uygun eş adayıdır. Ancak aradığı sevgiyi Bihter'de bulmuş, unuttuğu duyguları onunla yeniden yaşamaya başlamıştır. Bu nedenle, anne ve kızı arasında yıllarca sürecek bir çatışma da başlatmıştır.

  Nihal Ziyagil - Hazal Kaya  Annesini kaybettikten sonra tutunacağı tek dal olarak babasını gören Nihal, sadece evin küçük kızı değil, Adnan Bey'in koruyuculuğu görevini de üstlenmiştir. Onu herkesten kıskanmakta, kendisine yaklaşmaya çalışan kadınları geri püskürtmek için her yolu denemektedir.

  Bülent Ziyagil - Batuhan Karacakaya  Adnan'ın küçük, neşeli oğlu. Annesi öldüğünde çok küçük olması ve Deniz'in sürekli onunla ilgilenmesi, onun Nihal kadar kırılgan olmasını engellemiştir.

  Deniz de Courton - Zerrin Tekindor  Türk bir anne ve Fransız bir babaya sahip olan Deniz, küçük yaşta babası tarafından terkedilmiş ve annesiyle Türkiye'ye yerleşmiştir. Tüm gençliğini Adnan Bey'in yalısında geçirmiş, Adnan Bey'in eşinin ölümüyle çocukların sorumluluğunu üstlenmiştir. Bir yandan çocuklara annelik yaparken, bir yandan da Adnan Bey'e umutsuz bir aşkla bağlanmıştır.


  Melih Yöreoğlu - Münir Akça  Firdevs'in merhum eşi olan Melih, tüm uğraşlarına rağmen Firdevs'i memnun edememiştir. Verdiği yanlış kararlar ve Firdevs'in karşılanması mümkün olmayan istekleri nedeniyle neredeyse tüm parasını ve iş yaşamındaki saygınlığını kaybetmiştir. Öldüğünde geride miras yerine yüklü bir borç bırakmıştır.


  Peyker Yöreoğlu - Nur Fettahoğlu  Firdevs'in ikinci kızı olan Peyker, annesinin hırslı yapısından hoşlanmasa bile, ondan nefret edemez. Ne Bihter'in bildiklerini bilmektedir, ne de annesinden kopacak kadar güçlüdür. Eskiden Behlül'le kötü biten bir ilişki yaşamış, ancak aradığı sevgiyi ve güveni Nihat'ta bularak onunla evlenmiştir.


  Nihat - İlker Kızmaz  Babasının otoriterliği karşısında iyice güçsüzleşmiş olan Nihat, kolayca etki altında kalabilen, zayıf bir karakterdir. Babasına açıkça karşı gelememekte, söyleyeceği her kelimede annesinden destek almaktadır. Peyker'le evlenme kararı onu babasından uzaklaştıracak, annesinin maddi desteğine ve korumasına daha çok ihtiyaç duymasına neden olacaktır

  Aynur - Zerrin Nişancı  Nihat'ın annesi Aynur, oğlunu çok sevmekte, onun mutluluğu için Hilmi'yi sürekli idare etmektedir. Ancak oğlu için Hilmi'den yaptığı gizli yaptığı işler, Nihat'ın her sorunda sırtını ona yaslamasına neden olmuştur

  Beşir - Baran Akbulut  Adnan Bey'in köşküne çalışan ve Nihal'in çocukluk arkadaşı olan Beşir çok fedakar bir gençtir. Çocukluğundan beri Nihal'i sevmektedir ve onun için her şeyi yapmaya hazırdır. Gözleri Nihal dışında herkese kapalı olan Beşir, Cemile'nin kendisine duyduğu ilgiyi bir türlü farkedemez.

  Süleyman - Rana Cabbar  Süleyman mutfakla ilgilenmekte, orada dönen dedikoduları kontrol altında tutmaya çalışmaktadır. Çok babacan bir insan olmasına rağmen olayları uzaktan izlemekte, gerekmediği sürece fikir yürütmemektedir.

  Nesrin - Evren Duyal  Şayeste'yle birlikte mutfakta çalışan Nesrin, yemekten ziyade dedikodu kazanı kaynatmakta, köşkte olan biten her şeyi mutfağa taşımaktadır. Meraklı ve neşeli bir karakter olan Nesrin'in gözleri ve kulakları bir an bile kapanmaz.


  Şayeste - Fatma Karanfil  Nesrin'in dedikodu ortağı Şayeste, mutfakta mızıyla birlikte çalışmaktadır. Bir yandan kızını korumakta, bir yandan da kendisini susturmaya çalışan Süleyman'la çatışmaktadır

  Cemile - Pelin Ermiş  Nihal'in köşkteki tek yaşıtı olan Cemile, Şayeste'nin kızıdır. Çocukluğundan beri köşkte yaşamakta, annesinin gözetiminde çalışmaktadır. Beşir'in sürekli Nihal'le ilgilenmesi ve aralarındaki sınıf farkı, Cemile'nin Nihal'i kıskanmasına neden olmaktadır.


  Elif - Eda Özerkan

  Behlül'ün manken sevgilisi. Onu içten içe sevmekle birlikte, Behlül'ün ne keder sorumsuz olduğunu bildiği için beklentileni sınırlamış, kendine göre bir hayat çizmiştir

  Hilmi - Recep Aktuğ

  Nihat'ın babası olan Hilmi, maddi varlığını büyük uğraşlar sonucu kazanmış, otoriter biridir. Parasını Firdevs'e kaptırmamaya kararlıdır ve bunun için oğlunu reddetmeyi bile göze almaktadır

  Sevil - Gülizar Irmak


  Firdevs'in arkadaşı…

  Ahsen Hala - Gülsen Tuncer


 6. 2009-01-20 #6
  Aşk-Memnu Dizisi Oyuncuları- Hazal Kaya Resimleri-Aşk-Memnu Dizisi Oyuncuları

  481 - Aşk-ı Memnu

  482 - Aşk-ı Memnu

  61 - Aşk-ı Memnu

  483 - Aşk-ı Memnu


 7. 2009-03-03 #7
  172 - Aşk-ı Memnu

  855 - Aşk-ı Memnu

  173 - Aşk-ı Memnu

  174 - Aşk-ı Memnu


  856 - Aşk-ı Memnu


  175 - Aşk-ı Memnu

  1450 - Aşk-ı Memnu


 8. 2009-03-03 #8
  848 - Aşk-ı Memnu


  849 - Aşk-ı Memnu

  850 - Aşk-ı Memnu

  851 - Aşk-ı Memnu

  852 - Aşk-ı Memnu

  171 - Aşk-ı Memnu

  853 - Aşk-ı Memnu  854 - Aşk-ı Memnu

 9. 2009-05-01 #9
  1883 - Aşk-ı Memnu


  1884 - Aşk-ı Memnu


  1885 - Aşk-ı Memnu


  1887 - Aşk-ı Memnu

 10. 2009-06-23 #10
  Bunların kamera arkalarını izledim kocun eski villasında cekilior :) dizi

 11. 2009-07-23 #11
  7 - Aşk-ı Memnu


  253 - Aşk-ı Memnu

  254 - Aşk-ı Memnu  255 - Aşk-ı Memnu 12. 2009-12-26 #12
  slm öncelikle seni çok seviyoruz başarıların devamını dilerim

 13. 2011-04-06 #13
  çok güzel bir dizi böyle bitmesi kötü oldu

  Okunma: 54038 - Yorum: 12 - Amp
Kullanıcı Oylaması: 5/5 - 1