477 - Bu Film Futbolun Büyük Yıldızı İçin - Ferenç PuşkaşÜnlü Macar futbolcu Ferenç Puşkaş için çekilen belgesel filmin gelecek yıl tüm dünyada vizyona gireceği açıklandı.

2 yıl önce 79 yaşında Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yuman ve kendi adını taşıyan Ferenç Puşkaş Stadı'nda muhteşem bir cenaze merasimi ile son yolculuğuna uğurlanan Ferenç Puşkaş için çekilen belgesel filmin gelecek yıl tüm dünyada vizyona gireceği açıklandı.


478 - Bu Film Futbolun Büyük Yıldızı İçin - Ferenç Puşkaş

Macaristan ve İspanya futbol liginde oynadığı 533 maçta, 511 gol, Macaristan Milli Takımı'nda ise oynadığı 84 maçta 83 gol atarak tarihin gelmiş geçmiş en golcü oyuncusu olma şerefine erişen Puşkaş, Macar liginde oynadığı dört sezonda, 1948 yılında ise tüm Avrupa liglerinin gol kralı olmuştu.

479 - Bu Film Futbolun Büyük Yıldızı İçin - Ferenç Puşkaş

Real Madrid'de oynarken İspanya gol kralına verilen "Pichichi Ödülü"nü 4 kez kazanan Puşkaş, 1995 yılında Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu (IFFHS) tarafından 20'nci yüzyılın en iyi golcüsü seçilmişti.

Macar yönetmen Tamas Almasi tarafından çekilen 115 dakikalık belgesel filmde, eski ünlü futbolcular Pele, Michel Platini, Franz Beckenbauer, Alfredo Di Stefano ve daha birçok ünlü eski futbolcu ile röportajlar yer alıyor.

Efsane Macar futbolcu Ferenç Puşkaş için çekilen belgesel filmin adının ise "Puşkaş Hungaria" olacağı, 55 röportaj ve Puşkaş'ın oynadığı onlarca maçtan görüntülerin bulunduğu filmin çekimlerinin birçok ülkede gerçekleştirildiği açıklandı.

480 - Bu Film Futbolun Büyük Yıldızı İçin - Ferenç Puşkaş