Albert Einstein'e Ait Özlü Sözler - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Albert Einstein'e Ait Özlü Sözler

 1. Bir peşin hükmü yok etmek, bir atomu parçalamaktan daha zordur.."

  "Bir hatayı iki defa tekrarlamayan, en mükemmel insandır.."

  "Duyabileceğiniz en güzel ve en derin heyecan mistik heyecandır. Bütün hakiki ilim bundan çıkar. Gönülden gelen manevi heyecanı tanımayan, yaratılmış tabiat karşısında hayrete düşmeyen ve bu mükemmelliği, muazzamlığı, muhteşemliği yaratan Allah'ın huzurunda huşu ile eğilmeyen kimsenin ölüden farkı yoktur. Bizim sınırlı aklımızla anlayamadığımız, gözlerimizle görme kudretinden mahrum bulunduğumuz şeyin gerçekten var olduğunu, parlak bir güzellik halinde kendini gösterdiğini bilmek, işte hakiki dindarlığın temelinde bu bilgi ve bu duygu vardır."


  "Hayal kurma bilgiden daha önemlidir."

  "Gerçek yalnızca bir illüzyondur. Ama bitmek bilmeyen bir illüzyon."

  "İlimsiz din topal, dinsiz ilim kördür."

  " Bir kum tanesinin sırrını çözmeyi başarsaydık, bütün dünyanın sırrını çözmüş olurduk. "

  "İnsanoğlunun değeri benliğinden elde ettiği özgürlüğün derecesinde saklıdır!."

  "Gençliğimizde düşüncelerimizi oluşturan tüm konular sevgiyle ilgilidir, sonraları ise tüm sevgimiz düşüncemiz olur.

  "Evrenin en anlaşılmaz özelliği anlaşılabillir olmasıdır."

 2. 2009-10-21 #2
  Albert Einstein'ın bu sözleri söylemesi için bütün felsefe ile ilgilenen insanların felsefenden soğumasını sağlar, çünkü ; felsefe dinin bittiği yerde başlar ve buna inanan insanlar felsefenin yalnış bir düşünce olduğunu düşüncektir.''Tanrı bize Din Değil Akıl Verdi!'' görüşünü savunan bir insan olduğu kanısındayım. bu bilgilere nerden ulaştığınızı söylerseniz araştırmak istiyorum..

 3. 2010-09-08 #3
  hayır tam tersine burda albert einstein dini ve bilimin birliklte olduğunu söylüyor. "İlimsiz din topal, dinsiz ilim kördür." sözüylede bunu anlayabilirsiniz...(bu sözü''Tanrı bize Din Değil Akıl Verdi!'' görüşünü savunan bir insan olduğu kanısındayım''cümlenize cevap olarak yazdım)'' Albert Einstein'ın bu sözleri söylemesi için bütün felsefe ile ilgilenen insanların felsefenden soğumasını sağlar''cümlenize gelince felsefe dinin bittiği yerde değildir felsefenin içindede herşeyde olduğu gibi din ve bilim vardır .. bilim, felsefe ,din ne kadar ayrı şeylermiş gibi gözükse de hepsi bir bütünün parçasıdır...

 4. 2011-07-07 #4
  İki şeyin sonsuzluğuna inanırım birincisi Evrenin sonsuzluğu ikincisi insanın aptalığının sonsuzluğuna ama birincisinin gerçek olduğuna tam emin değilim sözü de var.

 5. 2011-07-20 #5
  EINSTEIN din ve bilimi ayıramaz buna ne onun nede bu dünyada fani hayat süren ve
  de sürmüş hiç bir insanın gücü yetmez insan akıllı bi verlıktır böle bi düşüncenn olmayacaĞINI zaten bilir .
  EINSTEIN ın sözüne bu söolmayzü o yazmış olamaz diyenler sadece sunu bilsin felsefe din olmasaydı olmaZDI bilim de felsefe olmasaydı olmacagına göre bilim din olmasaydı olmazDI

  Okunma: 22190 - Yorum: 4 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -