Çekicilik, tanımlanamayan, giyimle sınırlanamayan, kişinin doğasından gelen bir olgu..Cazibe bir bakışta, saçını arkaya savuruşta, yürüyüşte belki de gülüşte saklı...


Cazibeyi sadece kıyafetlerle yansıtmak mümkün değil... Bunu içinizde hissetmeniz ve kendinize olan güveninizle birleştirmeniz gerekiyor.

678 - Çekicilik - Cazibe Nedir?


Uluslarası kitaplara geçmiş yedi tane giyim stili vardır. Bunlardan biri de seksi giyimdir. Ama seksi giyim demek açık saçık bir giyim tarzını benimsemek değildir.

Çekiciliğin, derin göğüs dekoltesiyle veya mini etekle sağlandığı ise yaygın bir kanıdır. Seksi giyimin ve görünmenin ön planda olduğu günümüzde, bu durum birçok kadının seksi olma gerekliliğini gündeme getiriyor. İşte bu noktada modacılar, bu karmaşaya bir açıklık getirerek "Seksi giyim tarzı, kişilerin karakterlerinde saklıdır. Seksapel, herkeste olmaz ve bu biraz da karizmayla da ilgili birşeydir. Seksapel için vücudun belirli estetik normlarına sahip olması veya açık giyinmek de gerekmez. Mahçup görünüm ya da kapalı siyah bir kıyafetle seksapale ulaşan kadınlar vardır. Kendini seksi hissetmek ve bunu dışarıya yansıtmak da çok önemlidir" açıklamasını yapıyorlar.