Atatürk'ün Hayal Ettiği Harita - Atatürk - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Atatürk'ün Hayal Ettiği Harita - Atatürk

 1. Atatürk'ün Hayal Ettiği Harita,Atatürk,Mustafa Kemal Atatürk,Atatükün En çok istediği harita,Harita


  770 - Atatürk'ün Hayal Ettiği Harita - Atatürk

  Atatürk'ün Lozan Antlaşmasından dokuz yıl sonra (1933)
  General Mac Arthur'a söylediği "
  Allah nasip eder,
  ömrüm vefa ederse Musul, Kerkük ve Adaları geri alacağım.
  Selânik de dâhil Batı Trakya'yı TÜRKİYE hudutları içerisine katacağım" sözlerini hatırlatıyor....

 2. 2008-11-09 #2
  Hocam gercekten harıkasınız ınanıyorumkı kendını turk hısseden herkess bu harıtayı gonlunde tasır cok cok tskler

 3. 2009-01-11 #3
  Paylaşım için teşekkürler. Ancak;

  Atatürk'ün gerçekten bu haritayı hayal ettiğini de nereden çıkarıyorsunuz? Bu ülkenin başına gelen, hiçbir ülkenin başına gelmedi bu zamana kadar. Toprak kavgasından dolayı kaybetmedi mi osmanlı varını yoğunu? Mustafa Kemal olmasaydı siz Türkiye'nin bu halde kalacağına inanıyor musunuz? Tabiki hayır. Artık kardeşçe yaşamaya bakalım. Türkiye; musul'u kerkük'ü alsa ne olacak? Hayatında ne değişecek? Bırakalım bu davaları da, kardeşçe yaşamaya bakalım.

  Geçen sene Liverpool - Beşiktaş maçında da bu şekilde bir pankart asılmıştı. Aynen gözünü toprak bürümüş insanlar "bir gece ansızın 81 düzce 82 musul 83 kerkük" yazmışlardı. İnsanoğlu doyumsuzdur. Fakat biz kana doymuyoruz. Yetmedi şehit kanı, yetmedi savaşlar. Daha.. daha.. daha..

  Lütfen böyle şeylere inanmayın. Atatürk var olan toprakları korudu, daha da büyütmeye hiç bir zaman çalışmadı.


  Güncelleme : 2009-01-11
 4. 2016-01-01 #4
  Bir önceki yoruma itafen yazıyorum: Evet haklısınız, günümüz için bu haritayı elde etmek yerine barış içinde yaşamak daha iyi. Lakin bu harita Kurtuluş Şavası sırasında Atatürk'ün düşündüğü Misak-ı Milli sınırlarıdır. Hani diyorsunuz ya Atatürk var olan toprakları korudu büyütmeye çalışmadı diye. İşte aslında Musul, Kerküt falan da var olan topraklarımızdı. Bu haritayı düşündüğü sıralar Batı Anadolu Yunanların elindeydi, İstanbul'da İngilizler, Güneydoğu Anadolu' da Fransızlar... Ama M.Kemal misakı milli sınırlarında asla taviz vermek istemedi. Tüm olumsuzluklara rağmen O'nun önderliğinde milli mücadele veren halkımızla sonuna kadar savaşıldı ve bu vatan kurtarıldı (İzmir ve batı anadolu vs) Lozan Konferansı'nda da her ne kadar Musul sorununu çözmeye çalışsa da çözüm bulunamayıp sorun ertelenmiştir. Yani kısacası bu harita tahmin ediyorum ki Kurtuluş Savaşı sırasında hazırlanan Misak-ı Milliye'dir ve bu vatan ancak şu an ki sınırlarına kadar kurtarılabilmiştir. Şükürler olsun Allah'a, o zamanlar başımızda ulu önder M.Kemal Atatürk'ümüz vardı.

  Okunma: 5155 - Yorum: 3 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -