Fotoğrafçılık Mesleği ve Özellikleri - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Fotoğrafçılık Mesleği ve Özellikleri

 1. Fotoğrafçılık Mesleği ve ÖzellikleriFotoğrafçılık Programının Amacı : Fotoğraf tekniği ve fotoğraf sanatı alanında çalışacak teknik elemanları yetiştirmektir.


  Fotoğrafçılık Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Fotoğraf programında fizik kimya ve genel kültür derslerinden başka fotoğraf teknikleri konusunda teorik dersler okutulmakta ve uygulama yaptırılmaktadır.

  Fotoğrafçılık için Gereken Nitelikler : Fotoğraf programında okumak isteyenlerin renkleri ve şekilleri algılama yeteneklerinin yüksek olması ve estetik görüş sahibi olmaları beklenir.


  Fotoğrafçılık Programının Bulunduğu Üniversiteler ve Fakülteleri :


  • ONSEKİZ MART ÇANAKKALE MESLEK YÜKSEKOKULU
  • KOCAELİ HEREKE ÖMER İSMET UZUNYOL MESLEK YÜKSEKOKULU
  • YILDIZ TEKNİK YILDIZ MESLEK YÜKSEKOKULU


  Fotoğrafçılık Mezunlarının Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler : Fotoğraf programını bitirenlere "Fotoğraf Teknikeri" unvanı verilir. Fotoğraf teknikeri fotoğrafı çekilecek cismin ışık durumuna göre, konumunu belirler; çekilen fotoğrafı kimyasal maddelerle banyo eder; fotoğrafı karta basar, üzerinde gerekli düzeltmeleri yapar.

  Fotoğraf Teknikerlerinin Çalışma Alanları : Fotoğraf teknikerleri matbaalarda, basında, grafik ve reklam şirketlerinde özel ve resmi televizyon kuruluşlarında görev alabilirler, isterlerse özel işyeri açabilirler


 2. 2008-10-19 #2
  çok güzel emeğine yüreğine sağlık

  Okunma: 4735 - Yorum: 1 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -