Bilgisayarınızdaki Casusu Silin (Resimli Anlatım) - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Bilgisayarınızdaki Casusu Silin (Resimli Anlatım)

1. Microsof Firması windows'un içerisine yerleştirmiş olduğu casus programı ile makinamıza istedigi gibi girip bilgilerimize ulaşıyor.

Bunun önüne geçmemiz için ne yapmalıyız.

Lütfen aşağıdaki anlatımları sırasıyla uygulayınız...

Microsoft casusunu kaldırın!

1. adım

Windows XP`de Windows\System32" klasörlerin icinde 2 tane casus "program" var, bunlar sizin üzerinizden bilgiler gönderiyor.

Bu casusları silebilmek için aşağıdaki işlemleri sırasıyla yapınız.

- Başlat - Çalıştır....

regsvr32.exe /u %windir%\system32\regwizc.dll

215 - Bilgisayarınızdaki Casusu Silin (Resimli Anlatım)

216 - Bilgisayarınızdaki Casusu Silin (Resimli Anlatım)

Kodu yazıp başarıyla etkinleştirdikten sonra bu sefer yine çalıştır penceresine bu kodu yazınız...

regsvr32.exe /u %windir%\system32\licdll.dll

217 - Bilgisayarınızdaki Casusu Silin (Resimli Anlatım)

218 - Bilgisayarınızdaki Casusu Silin (Resimli Anlatım)

Şimdi ise casus bilgisayarımızda var mıyok mu diye test edelim..Şimdi ise test etmek için tekrar çalıştır penceresini açnız bu sefer oraya küçük harflerle ''cmd''yazınız..

clear - Bilgisayarınızdaki Casusu Silin (Resimli Anlatım)

Şimdi önünüze ufak bir DOS penceresi açılmış olmalı

O dos penceresine küçük harflerle net user yazınız ve Enter'a basınız.

SUPPORT_388945a0 yazısı sizdede var ise maleseft sizdede casus yazılım var demektir...

Sakın merak etmeyin şimdi bunu nasıl etkisiz hale getireceğimizi görelim...:

Aynı pencerenin içine - net user SUPPORT_388945a0 /delete -yazınız...

Sonra Enter'a basınız...

Ve casus bilgisayarımızdan başarıyla silinmiştir...:

Baştan çalıştır'a tekrar cmd yazınız ve göründüğü gibi SUPPORT_388945a0 bağlantısından hiç eser kalmamıştır...

2. 2010-07-21 #2
    arkadaşlar ben yazdım ama ole bır yazı cıkmadı orada yazan ıusr bilgisayar ve iwan bilgisatar yazısı cıktı ne demek bu yardımcı olurmusunuz

3. 2010-07-21 #3
    Alıntı:
    Kayıtsız Üye Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşlar ben yazdım ama ole bır yazı cıkmadı orada yazan ıusr bilgisayar ve iwan bilgisatar yazısı cıktı ne demek bu yardımcı olurmusunuz
    Bu demeke oluyor ki pc'de casus yok veyada windows güncelleeme yaptıktan sonra pc kendi kendini kapatıyor yani açığı anlamında söylüyorum..Endişe yapacak bi durum yok.

4. 2010-10-05 #4
    merhaba,ben advanced system care ve iobit 360 kullanıyorum..advanced ile casus yazılımları siliyorum..2 tane çıkıyor siliyorum 1 oluyor sonra 2 yani bi türlü tam silemiyorum..casus yazılım programlarınıda indirdim başka onlarda silemedi..daha öncede olmuştu bişekilde halletmiştim şimdi ise hatırlamıyorum..çalıştır cmd net user vs yaptığımdada casus yazılım yok..anlamadım ..o yüzden yardımınızı istiyorum.. casus yazılımlar şunlar..cookie:administrator@atdmt... diğeri ise cookie:administrator@server.iad.liveperson.net/ ekran görüntüsünü buraya koyamadım..bana yardımcı olurmusunuz.neti taradım çare bulamadım..özelden de yazabilirsiniz ekran görüntüsünü gönderebilirim..e-meslek@hotmail.com..teşekkürler..

5. 2013-03-16 #5
    çok saolun

Okunma: 7110 - Yorum: 4 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -