ADSL Hızını Etkileyen Faktörler - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

ADSL Hızını Etkileyen Faktörler

 1. İnternet erişiminiz, telefon hattınızdan, internet servis sağlayıcınıza ulaşana kadar, aşağıdaki faktörlerden etkilenir.

  ADSL Modem/Router'ın performansı
  Kullandığınız cihazın performansı, ADSL erişiminizin hızı ve kesintisizliğini etkiler.

  Telefon hattının kalitesi
  Telefon hattı ADSL erişiminin kalitesini belirleyen en önemli etkenlerden biridir. Telefon hattı olarak döşenmiş olan bakır kablo, ince bir kablo ise aynı anda daha az veri taşınabilecektir. Kabloda olabilecek etkileşimlerden ya da başka sebeplerden kaynaklı gürültüler, ADSL erişiminin yavaşlamasına ya da sağlanamamasına sebep olabilir. Eğer sıklıkla kopmalar olan bir kablo ise, telefonunuzla birlikte ADSL'inizde de kesintiler yaşanacaktır.


  Telefon santrallerindeki yoğunluk
  Telefon santrallerindeki yoğunluk, abonenin veri trafiği, internet servis sağlayıcının internet bulutuna ulaşamadan sıkışmasına ve yeterli veriyi sağlayamamasına sebep olur.

  Telefon santraline uzaklık
  ADSL, uzaklık arttıkça hızın azaldığı bir iletişim teknolojidir. İdeal koşullarda, merkezi cihazların kurulu bulunduğu santralden 5.5 km mesafe uzaklığa kadar, 512 Kpbs'ye kadar hızlarda ADSL sağlanabilmektedir.

  Telefon santrallerinde kurulu merkezi ADSL cihazlarının performansı
  Kullanılan merkezi cihazların performansı, ADSL erişiminizin hızı ve kesintisizliğini etkiler.

  İnternet Servis Sağlayıcının Kalitesi
  Hizmet aldığınız servis sağlayıcının karasal ve uydu internet çıkış kapasiteleri internet erişiminizin performansını etkiler.

  Kullandığınız Bilgisayarın Durumu
  Bütün bunların yanında, kullanmakta olduğunuz bilgisayarın konfigürasyonu ve durumu da internet kullanımınızı etkiler. Örneğin, bilgisayarınıza interneti kullanan bir virüs bulaşmışsa, bu virüs programla internetinizi paylaşmak durumunda kalacağınızdan, kullanım hızınız düşer.


 2. 2009-09-03 #2
  slm ben yazdigim msjlarin cvplarina nasil bakabilirim

 3. 2009-10-14 #3
  Alıntı:
  sendal Nickli Üyeden Alıntı
  slm ben yazdigim msjlarin cvplarina nasil bakabilirim
  burada konu paylaşılıyor burada yazamazsın ya neyse :D nic altında özel msjlar var tıklarsın gelen giden vardır görürsün:D

  Okunma: 5629 - Yorum: 2 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -