Solea Recorder 3.36 (Ücretsiz Ses Kayıt Programı) - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Solea Recorder 3.36 (Ücretsiz Ses Kayıt Programı)

 1. Tanıtım:
  Üreticiden:
  Solea Recorder, çok amaçlı ve yüksek kalitede ses kaydı yapabilen ve seslerinizi bilgisayarınıza kaydedebilme imkanı sağlayan bir yazılımdır. Solea'dan bağımsız olarak çalışabilmektedir.

  Kullanım Alanları:
  - Radyo istasyonu iseniz, RTÜK kayıtlarınızı tutabilirsiniz.
  - Müzisyenseniz, çalışmalarınızı kaydedebilirsiniz.
  - Güvenlik sektöründeyseniz, telefon konuşmalarını kaydedebilirsiniz.

  Özellikleri:
  Düşük Disk İhtiyacı: 1 saatlik ses kaydını 19KB - 3.6MB'lık bir dosyada saklayabilirsiniz. Aynı kalitedeki ses kaydını ancak 6 MB'lık MP3 dosyasında elde edebilmek mümkündür. Haftada 7 gün 24 saat yayın yapan bir radyo istasyonunun 1 yıllık kaydı en fazla 32 GB yer kaplar.

  Düşük CPU Kullanımı: Kayıt esnasında çok az mikroişlemci (CPU) kullanır. Çalışan programları etkilemez, kendisi de bu programlardan etkilenmez. Yayın makinasında Solea ile aynı anda rahatlıkla kullanılabilir.

  Seviye Monitörü: Kayıt işlemi devam etsin/etmesin, girişteki sesi (Line-In, Mikrofon, Internal vb.) sürekli denetleyebilme, seviyesini değiştirebilme imkanı vardır.

  Çoklu Giriş Desteği: Pek çok girişten (Line-In, Mikrofon, CD vb.) kayıt yapabilir.

  Kablosuz Kayıt İmkanı: Ses kartının özelliğine bağlı olarak, hiçbir kabloya ihtiyaç duyulmadan bilgisayarınızda o anda çalmakta olan müziği/sesleri kaydedebilir.

  VBR Mod: VBR (variable bitrate) modunda sıkıştırma yapar. Girişteki seslerin karmaşıklığına göre sıkıştırma oranını ayarlar. Basit seslerde veya sessizliklerde bitrate azalacağından, 1 saatlik kaydın 0.9 MB'a kadar düşme durumu söz konusudur.

  Hafızada Sıkıştırma: Sıkıştırma işlemini doğrudan hafızada yaptığından sabit diskinizin yıpranmasını minimuma indirir. Solea Recorder dışındaki yazılımlar genellikle, sesleri önce WAV formatında sabit diske kaydederler daha sonra sıkıştırırlar (MP3'e dönüştürürler). Bilindiği gibi WAV formatı, sıkışmamış bir formattır ve sıkışmış formatlara göre 10-50 kat daha fazla yer kaplar. Bu kadar büyük dosyaların sabit diske sık sık yazılıp silinmesi yıpranmayı arttırmaktadır.

  Çift Kayıt: Aynı anda hem düşük kalitede (RTÜK için) hem de yüksek kalitede (Master) kayıt yapabilir.

  Çoklu Ses Kartı Desteği: Kayıt ve dinleme işlemlerini farklı ses kartlarından yapabilir.

  Dosya Boyu Belirleme: Oluşturulacak ses kayıt dosyalarının kaçar saatlik olacağı ayarlanabilir.

  Kayıt Periyotları Belirleme: Radyo istasyonunun yayın yaptığı saatler belirtilebilir, yayının olmadığı saatlerde kayıt alma işlemi gerçekleşmez.

  Kayıt Formatı Belirleme: Her iki kaydedici için farklı sıkıştırma formatı tercih edilebilir. Sıkıştırma oranı arttıkça ses kalitesinin düşeceği fakat daha az yer kaplayacağı unutulmamalıdır.

  Otomatik Başlama: İsteğe bağlı olarak, açılır açılmaz kayda başlayabilir.

  "Tray Icon" Modu: İsteğe bağlı olarak, Windows araç çubuğunun sağ alt köşesinde simge durumunda çalışabilir.

  Kayıt Bulma: Herhangi bir tarih/saatteki ses kaydına 1-2 saniyede ulaşılılabilir.

  Kayıt Dinleme: Herhangi bir tarih saate ait ses kaydı (ağ üzerindeki başka bir bilgisayardan bile) kolaylıkla dinlenebilir. Hatta, o anda devam etmekte olan ses kayıt dosyası bile birkaç saniye gecikmeyle dinlenebilir. Diğer programların aksine, bu işlem için o anki dosyanın tamamlanmasını beklemeye gerek yoktur.

  Ağ Üzerinden Erişim: Herhangi bir tarih/saate ait kayıt, ağ üzerindeki başka bir bilgisayardan kolaylıkla bulunup dinlenebilir.

  Not: Önceki sürümü 250$ üzerinden satılan programın bu sürümü tamamen ücretsizdir, ayrıca innDir.com sunucusu tarafından gerek reklam gerekse de virüs taraması yapılmış olup herhangi bir zararlıya rastlanmamıştır.


  Sürüm : 3.36

  Boyut : 2 Mb

  Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)

  Dil : Türkçe

  İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

  Üretici Firma :

  Solea Recorder 3.36


 2. 2010-03-18 #2
  güzel tşk.ler

 3. 2010-09-14 #3
  arkadaşlar lütfen artık birisi yardım etsin günlerdir denemediğim program kalmadı bir türlü olmuyor trt sporda süper futboldiye bir program var gece4e dogru bitiyor onu bilgisayarımda kayıt etmek istiyorum ve sabah kalktıgımda izlemek her türlü programı denedim ses kaydedici görüntü kaydedici görüntüyü kayıt ediyor ancak sesleri etmiyor pc nin mikrofon seslerini kayıt ediyor hoplarlörü kapattıgımda kayıttta hiç ses olmuyor bu programdada aynısı oldu ben bir türlü masaüstünün sesini alamıyorum sıkıntı bendemi nasıl çözebilirim lütfen bir yardımcı olunuz günlerdir uğraşıyorum olmuyor

  sorunum kısaca su : ben ses kayıtı yapamıyorum örneğin winampta bir müzik açık programda kayıtta pc ye bağlı hoparlörü kapattımmı kayıttaki seste kesiliyor
  lütfen yardımcı olun

  Okunma: 34301 - Yorum: 2 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -