Bir Gökkuşağı Hikayesi - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Bir Gökkuşağı Hikayesi

 1. Dünyanın bütün renkleri birgün biraraya toplanmışlar ve hangi rengin en önemli en özel olduğunu tartışmaya başlamışlar:

  YEŞİL
  demiş ki: "Elbette en önemli renk benim.. Ben hayatın ve umudun rengiyim.. Çimenler, ağaçlar, yapraklar için seçilmişim.. şöyle bir yeryüzüne bakın, her taraf benim rengimle kaplı..."


  MAVİ
  hemen atılmış: "Sen sadece yeryüzünün rengisin.. ya ben? Ben hem gökyüzünün hem denizin rengiyim. Gökyüzünün mavisi insanlara huzur verir, ve huzur olmadan siz hicbir ise yaramazsınız""

  SARI
  söz almış: "Siz dalga mı geçiyorsunuz? Ben bu dünyaya sıcaklık veren rengim.. güneşin rengiyim.. Ben olmazsam soguktan donarsınız hepiniz"

  TURUNCU
  onun sözünü kesmiş: "Ya ben?? Ben sağlık ve direncin rengiyim.. İnsan yaşamı için gerekli vitaminler hep benimrengimde bulunur.. Portakalı, havucu düşünün.. ben pek ortalarda görünen bir renk olmayabilirim ama güneş doğarken ve batarken gökyüzüne o güzel rengi veren de benim unutmayın"


  KIRMIZI daha fazla dayanamamış: "Ben hepinizden üstünüm!!! Ben kan rengiyim!!
  Kan olmadan hayat olur mu!! Ben tehlike ve cesaretin rengiyim!!! Savaşın ve ateşin rengiyim!! Aşkın ve tutkunun rengiyim!!! Bensiz bu dünya bomboş olurdu!!!"

  MOR
  ayağa kalkmış: "Hepinizden üstün benim.. Ben asalet ve gücün rengiyim. Bütün krallar, liderler beni seçmişlerdir.. Ben otorite ve bilgeliğin rengiyim, insanlar beni sorgulamaz..dinler ve itaat ederler"

  ve bütün renkler hep bir ağızdan kavgaya tutuşmuşlar... her biri diğerini itip kakıyor "en büyük benim" diyormuş... derken.. bir anda simsekler çakmış, ve yagmur damlacıkları gökten düşmeye başlamış... bütün renkler
  neye uğradıklarını şaşırmış, korkuyla birbirlerine sarılmışlar.. ve YAGMUR'un sesi duyulmuş...

  "Sizi aptal renkler..
  bu kavganızın anlamı ne, bu üstünlük çabanız neden? Siz bilmiyor musunuz ki her biriniz farklı bir görev için yaratıldınız, birbirinizden farklısınız ve her biriniz kendinize özelsiniz... şimdi elele tutuşun ve bana gelin"

  Renkler bunun üzerine kendilerinden çok utanmışlar.. elele tutuşup birlikte gökyüzüne havalanmışlar ve bir yay şeklini almışlar.. Yağmur onlara "bundan böyle..."demiş.." her yağmur yağdığında siz birleşip birrenk
  cümbüşü halinde gökyüzünden yeryüzüne uzanacaksınız, ve insanlar sizi gördükçe huzur duyacaklar, güç bulacaklar.. insanlara yarınlar için umut olacaksınız..... gökyüzünü bir kuşak gibi saracaksınız ve size GÖKKUŞAĞI diyecekler.. anlastık mı?"

  Bu yüzden ne zaman dünyamız yagmurla yıkansa, ardından gökyüzünde GÖKKUSAĞI
  belirir..

  Biz de gökkuşağındaki o renkler gibi birbirimizden farklıyız, ve hepimiz özeliz.. bunu bilerek etrafimızla uyum içinde yaşamalıyız.   Konuyu Beğendin mi?
 2. 2012-01-16 #2
  çok güzel bir hikaye yazanın eline sağlık :D...

 3. 2012-02-27 #3
  çok gğzel olmuşçok teşekkürler çok yardımcı olduunuz :)

 4. 2012-03-08 #4
  çok çok çok çok çok çok güzel bir hikaye idi çocuklara tavsiye ederim .

 5. 2013-02-27 #5
  Alıntı:
  Misafir Nickli Üyeden Alıntı
  çok gğzel olmuşçok teşekkürler çok yardımcı olduunuz :)
  Cok. Guzel olmus. Tesekkurler

 6. 2013-04-12 #6
  çok güzel kim yazdıysa ellerine saglık 100 yüz aldım be 1000000000000

  Okunma: 23244 - Yorum: 5 - Amp
Kullanıcı Oylaması: 2.5/5 - 2