İtalyan markası olan Lancia'nın bir zamanlar otomobil severlerin kalbinde taht kuran efsanevi modeli Delta yenilenen yüzüyle, Türkiye yollarına çıkmaya hazırlanıyor. İtalya'daki uluslararası lansmanından önce Delta International Tour kapsamında Avrupa'nın önemli şehirlerini gezen Lancia Delta, İtalyan Cumhuriyeti Bayramı dolayısıyla eş zamanlı olarak Ankara ve İstanbul'da hayranlarının karşısına çıktı..


Lancia Delta Türkiye de


Efsane marka Lancia, artık Türkiye'de iki modelle temsil edilecek. Geçtiğimiz yıl Ypsilon modeliyle Türkiye yollarına çıkan Lancia, yeni tasarım felsefesinin ilk ürünü olan Lancia Delta ile Türkiye'de gücüne güç katacak. Lancia Delta, Eylül ayındaki Türkiye lansmanından önce özel bir ön gösterim için hayranlarıyla buluştu. 02 Haziran İtalya Cumhuriyeti'nin kuruluşunun yıldönümü için eş zamanlı olarak Ankara'daki İtalya Büyükelçiliği ve İstanbul İtalya Konsolosluğu'nda düzenlenen gecenin özel konuğu Lancia Delta oldu. İtalya Başkonsolosu Massimo Rustico, Tofaş CEO'su Ali Pandır, Lancia CEO'su Olivier Francois ve Alfa Romeo-Lancia Türkiye Direktörü Arzu Çolakoğlu'nun hazır bulunduğu bu özel tanıtım gecesinde, iş, sanat ve moda dünyasının bir çok ünlü ismi ve 2 bin 500 davetli bir araya geldi.

Lancia Delta Türkiye de  1


Ankara'daki İtalya Büyükelçiliği'nde yapılan geceye ise Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren, İtalya Büyükelçisi Carlo Marsili ve devletin erkanından önemli isimler katıldı.

İlk kez Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılan Delta, otomobilseverler tarafından beğeni toplamıştı. Avrupa'daki otomobil tutkunlarını heyecanla beklediği ve Türkiye pazarına Eylül ayında girmesi planlanan Delta için, 2 Haziran tarafından itibaren ön sipariş verilebilecek. Lancia bayilerinden ön sipariş verebilecek Delta tutkunları, aracın Türkiye'ye gelmesiyle ilk kez bu heyecanı da yaşamış olma ayrıcalığını tadacak.