Görünmezlik Gerçek Oldu. - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Görünmezlik Gerçek Oldu.

 1. Bilim adamlarının yıllardır üzerinde çalıştığı proje tamamlandı. Görünmezlik gerçek oldu. Bakın insan nasıl görünmez oluyordur.??


  1119 - Görünmezlik Gerçek Oldu.

  ABD'de Berkeley'de bulunan Kaliforniya Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, üç boyutlu nesnelerin çevresindeki ışığı bükerek onları görünmez yapabilecek bir malzeme geliştirdi.

  Doğal yollarla elde edilemeyen bu malzeme, nanoteknoloji sayesinde üretiliyor.

  GÖRÜNMEZLİK PELERİNİ SAYESİNDE

  Uzmanlar, nano ölçekteki (metrenin milyarda biri ölçeğindeki) bu malzeme sayesinde bir gün insanları bile gizleyebilecek kadar büyük görünmezlik pelerinlerinin yapılabileceğini söylüyor.

  Xiang Zhang önderliğindeki ekibin bulguları hem Nature hem de Science dergilerinde yayımlandı. Araştırmacıların söylediğine göre yeni sistemin çalışması tıpkı suyun, bir kayanın çevresinden akışına benziyor.

  SİSTEM NASIL ÇALIŞIYORDUR.??

  Suyun, kayanın çevresinden akarak arkasına geçmesi gibi ışık da yeni malzemeden üretilmiş bir nesne tarafından soğrulmadığı ve yansıtılmadığı için yalnızca nesnenin arkasından görülüyor, bu da nesneyi görünmez yapıyordur.

  Bu yeni malzeme, "eksi (tersinir) kırılma" özelliği taşıyor. Üst üste geçmiş tabakaların oluşturduğu balık ağı yapısı, geniş bir dalga boyu aralığında ışığı geçirebiliyor. ABD hükümetinin parasal olarak desteklediği araştırma, ileride gizli askeri operasyonlarda da kullanılabilecek. Bu sayede tanklar, düşmanın görüş alanı içinde bile görünmez olabilecek.
  Kaynak:Guncelhaber(İnternet)
  5 Eylül 2008 (14:49)


 2. 2008-09-07 #2
  vay bea savaş gitgide kızışacak insanlar daha çok ölecek :(:(:(

  Okunma: 1202 - Yorum: 1 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -