Yüksek Tansiyonu Düşürmek - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Yüksek Tansiyonu Düşürmek

 1. Kan basıncı damarın duvara yaptığı basınç dır.bu basınç gün içinde belli zamanlarda düşabilirde yükselebilirde.Hipertansiyon ailevi bir hastalıkdır.bunu dışında şişmanlık,şeker hastalığı,hareketsizlik,çok yağlı ve bol karoli li çok tuzlu yiyecekelr yemek ve birde sebze ve meyveyi az yemek. kan basıncın yükseldiği durumlarda;  Şişman bireylerin zayıflaması gerekiyor zayıflyarak da kan şekeri dengede tutulabilir.bunun içinde sebze ve meyve den zengin yağdan fakişr besinle tuzdan da kısıtlı besinle beslenemk gerekir.tam tuzsuz olmamamlı yoksa vücuttaki tuz oranı düşer bu yüzden yemeklere katılan tuz oranımız kısıtlı olmalı..


  Alkol alınmamalı eğer bırakılamıyorsa çok az içilmeli.
  Sigaara içiliyorsa sigaranın kesinlikle bırakılması gerekiyor.sigara bıraktıktan belii bir süre kan basıncında normal gelişmeler görülebiliyor.

  Düzenli olarak ekzersiz de yapılması gerekiyor..ekzersiz sonucu kandaki kolesterol ve yağ oranında düşüş görülür.mesela günde 30 yada 40 dakika açık havada yürüyüş ii gelir.

  Stres kan basıncını önemli ölçüde olumsuz etkiler.bu yüzden biraz daha sakin ortamla r ve stresin olmadığı ortamalrı tercih edip mümkün olduğunca stresden uzak durmalıyız.

  Eğer kan basıncı çok yüksek değilse yada kalpde kan basıncını artıran başaka nedenler de yoksa yukardaki sayılanlarla denge altına alınabilir.fakat düşmeyen yüksek tansiyonumuz varsa b unu mutlaka ilaç tedavisi ile kontrol altına almalıyız.aksi takdirde ilerlemiş tansiyon böbrekelrimize kadar yan etki yapar.ve böbrek fonksiyon testlerimizi olumsuz yönde etkiler.bunu dışında kalp ,göz ve damar hastalıkları na da yol açabilir.

 2. 2011-05-16 #2
  Tansiyon düşürmek için en faydalı olan Özellikle Japonya ve Amerikada doğal besin olan arı sütü doz 1 dir yıllardır dengeleyici olarak kullanıyorlar .İlk çocuklar için üretilmiş bundan dolayı saf ve doğal ama asıl kullanlar yetişkinler her markanında var bende işe yaradı düzene soktu 2 ay içinde

  Okunma: 91780 - Yorum: 1 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -