Kıbrıs Barış Harekatı - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Kıbrıs Barış Harekatı

1. Kıbrıs Barış Harekatı

Kıbrıs beşparmak dağlarındaki tank
    Girne Beşparmak dağlarının üzerinde savaştan kalma, Türk Ordusu'nun tankı hâlâ hayretle seyredilmektedir. Dünya savaş tarihinin ibret dolu bir tablosudur bu.
    Bu tankı buraya çıkaran, onbaşı Gürler ERDAĞ, Er Abdulkadir KURT, Er Recep Doğan YİĞİT'tir.
    Birliğin komutanı, tankın sürücüsü kahraman askere;
    - Evladım bu tankı buraya nasıl çıkardın? diye sorunca.
    Asker;
    - Komutanım, o anda gözlerimin önünde engelsiz dümdüz bir yol göründü. Rumlar kaçıyordu, ateş ede ede buraya öyle çıktım.
    Komutan mehmetçiğe emreder.
    - Tankı indir.
    Er cevap verir.
    - O yolu görmeden nasıl indireyim komutanım.
    Tank hâlâ o dağın zirvesinde durmaktadır. Dünya durdukça da duracaktır. Bu bir destandır. Dilden dile, gönülden gönüle ulaştırılacak bir destandır. Selam olsun bu destanı yazanlara. Selam olsun bu destan yazılırken can verenlere.
    20 Temmuz 1974 Kıbrıs Barış Harekatı'nda biz bu vatanı; canlar vere vere, kara günler göre göre kurtardık. Selam olsun. K.K.T.C. semalarında dalgalanan anavatan ve yavru vatan bayraklarına.

2. 2007-04-22 #2
    ne diyelim türküz biz kanımızda var destan yazmak helal olsun
  3. 2007-05-07 #3
    resimler görünmüyo
  4. 2007-05-08 #4
    Fatih Gemileri karadan Yürüttü Alparslan koca bizans ordusunu 10000 atlıyla yendi kahraman mehmetçik dağın zirvesine tankı çıkardı ama fatihin aldığı istanbul bugün ne halde alparslanın kapılarını açtığı anadolunun halkı ne halde ve o mehmetçiğin dağın zirvesine çıkardığı tankın bulunduğu topraklar bu gün ne halde bunları kendimize sormak zorundayız bence kahraman bulmak çok kolay zira biz Türk'üz bizim sahip olduğumuz tek şey cesaretimiz.
  5. 2007-05-13 #5
    aynen bende de fotoğraflar açılmadı.
  6. 2007-05-16 #6
    resimler nerde???:confused:
  7. 2007-05-22 #7
    Senİ Kerata Hayel GÜcÜmÜz Bu Resİmlerİ GÖrmeye Yetmİyoru Lesİm İstİyoruuuuuuuuu...
  8. 2007-05-23 #8
    evet resim görünmüyo ama ben askerliğimi kıbrısta yaptığım için o tankı yakından gördüm
  9. 2007-05-30 #9
    canım benimmm resimleri görsek bakacaz daaaa :rolleyes:
  10. 2007-07-19 #10
    Tankın resimleri de benden.

1001 - Kıbrıs Barış Harekatı

11. 2007-07-19 #11
    sonunda resımler geldı beaahh:)
  12. 2008-08-14 #12
    resimler nerde:mad:
  13. 2008-08-14 #13
    Alıntı:
    leylafatma Nickli Üyeden Alıntı
    resimler nerde:mad:
    Alıntı:
    sayego Nickli Üyeden Alıntı
    Tankın resimleri de benden.

1016 - Kıbrıs Barış Harekatı

resimler işte arkadaşım görünmüyormu sende ???

Okunma: 16876 - Yorum: 12 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -