Gideni Geri Getirmek için Dua - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Gideni Geri Getirmek için Dua

 1. Bismillahirrahmanirrahîm

  Elhamdülillâhi leke ya Allahü Filanca`nın gönlünü bana dost kıl.
  Elhamdülillâhi ya Allahü yine Filanca`nın gönlünü çevirgel.

  Bihakkı Lâilâhe illallahü Muhammedin Resulullahi Yarab, sen ol Şan`ı büyük Allah, sen ki yedi kat yerleri ve gökleri yarattın: Yarab senin izzetin hürmeti için Filanca`nın gönlünü ve canını ve yedi kat endamını ve iradesini ve kararını bana çevirgel, gayrilerinden gönlünü ayırgil.

  Ahiyyen şerahiyyen asbavüsin bihürmeti Hızır Aleyhisselâm Filanca`nın gönlünü bana dost kılıvergil.

  Eğer uyur ise uyandır. Eğer durur ise doğru getürgel. Benim aşkımdan bikarar kılıvergil. İlahi bihürmeti hüvelhayyü kayyum Lâilâhe illâ hüve bikarar kılıvergil.

  İlâhî senin bin bir adın hürmeti için doksandokuz esmaül-hüsna hürmeti için bizi sevindirgil. Bihürmeti Tevrat ve bihürmeti Zebur ve bihürmeti İncil ve bîhürmeti fürkanil azimi ve Kur`ân-ı Kerim.
  Ve bihürmeti suhufi İdris Aleyhisselâm.
  Ve bihürmeti Âdem Aleyhisselâm.
  Ve bihürmeti İmanil mü`minin velmüslimin ve bihürmeti Cemiil enbiyai vel mürselin.

  İlâhi senin lûtfun için ve senin in`amın için ve senin ihsanın için.
  İlâhi nuriyyet sözleri ve kelimeleri harfleri hürmeti için ve rukûda ve sucûdda evkati hamsede ve Ramazan ayında çekilen tesbihler hürmeti için.
  Ve sübhanekallahümme ve bihamdike ve ebced harfleri hürmeti için ve duai Kunut ve duai Teşehhüd hürmeti için Filanca`nın gönlünü canını ve aşkını ve muhabbetini bana çevirgel, sen rest getirgil.

  Bihürmeti Âdem Safiyullah, ve bihürmeti Nuh Neciyyullah, ve bihürmeti İbrahim Halilullah, ve bihürmeti Musa Kelîmullah, ve bihürmeti İsa Ruhullah, ve bihürmeti Yusuf Sıddîkullah, ve bihürmeti Muhammed Mustafa Sallâllahü Aleyhi Vesellem Habibullah, İlâhî yüz yirmi dört bin Peygamberler hürmeti için Filanca`nın gönlünü ve canını ve aklını ve fikrini bana dost ve benim aşkımdan bikarar kılıvergil.

  Muhammed Mustafa ve Habibilmürteza velmücteba ya mabud ya Mahmud ya Mennanü ya Hannanü ya Deyyanü ya Hayyü ya Kayyümü ya Cebarrü
  İlâhi yüz yirmi dört bin enbiyai velmürselin ve evliyalar hürmeti için Filanca`nın gönlünü bana çevirgil.

  İlâhi Musa Aleyhisselâm`ın iki gözü ve yüzü hürmeti için, esrarı Muhammed ve Muhammedin gövdesi ve savmı ravzası ve hilyesi ve beratı ve miracı ve kıyamı ve kuûdi ve sucûdi ve gaziler hakkı için, İlâhi mü'minin velmü'minat velmüslimine velmüslimati hürmeti için, İlâhi müşfik gönüller hürmeti için, Filanca`nın aklına, Filanca`nın gönlüne ve gözüne beni şirin ve mahmud kılıvergil.

  Ya gani ya mugnî bihürmeti kitabı malûm zemekanide ise bikarar kılıvergil.
  İlâhi senin sırrın için, ve sübhani devrani hürmeti için, İlâhi zinnuni dısrî ve fethi Mehdi Musallî ve Ahmed Tugranî ve meşari selem hürmeti için, İlâhi Ma'ruf Kerhi ve Cüneydi Bağdadi hürmeti için, İlâhi Şeyh Şibli ve İmamı Gazalî hürmeti için, İlâhî Abdülmutasıl, İlâhi ibni Hallaç Mansur ve Hace Ebulleys ve Veyselkaranî ve Şeyh Muhammed hürmeti için, İlâhi Hasan Basri ve Hadibi Acemi hürmeti için. İlâhi imanlı kullar âbidler ve sadıklar ve mü'minler hürmeti için sen bendenin hacetini reva eyle bihürmeti innema emruhu iza erade şeyen en yekule lehu künfeyekünu.

  Fesubhanellezi biyedihi melekütü külli şeyin ve ileyhi türceun. İlâhi yevme leyenfa malûm velâ benune illâ men etellahe bikalbin selîmi.
  Bihürmeti hazihil, âyetil kerim. Filanca`nın gönlünü ve canını bana çevirgil ve kalbini gayrilerden ayırgil.

  İlâhi cümle hâlâik arasında ve has ve âm arasında sözüm makbul ve âlem halkını bana müsehhar eyleyüp ve beni şirin ve halîm kuvvetli ve hürmetli ve cemi mü'minler arasında hub eyle.

  Bihürmeti Ebû Bekir, Ömer, Osman, Ali rıdvanullahi teâlâ aleyhim ecmain. İlâhi bihürmeti Hızır, İlyas, Hamza ve Abbas ya müsebbibel esbab ya müfetti halevbab ya kadiyelhâcati ya mukilel'aserati ya mukallibelkülibi vel ebsar, Filanca`nın gönlünü bana dost kılıvergil.

  Ya ilâhel'evveline velâhirine. İyyake na'budu ve iyyake nestein. Ve bihürmeti Sübhühun Kuddusün rabbüna ve rabbülmelâiketi verruha.
  Ve bihürmeti Cebraile ve Mikâile ve İsrafile ve Azraile aleyhimüsselâmü ve bi hürmeti Mekkete ve Medinete şerrefehummellahü teâla ve bihürmeti kâf ha ya ayın sad ve ha mim ayin sin kaf ve bihürmeti Yasin ve Kur'anil Hakim inneke leminelmürselîne. Âlâ, sıratin müstekimin.

  Ve bihürmeti sümmün hükmün ümyün fehüm lâ ya'lemune. Sümmün hükmün ümyün fehüm lâ yesmeune. Sümmün hükmün üymün fehüm lâ yübsirune.
  Ve bihürmeti femen kâne minkum maridan evbihi ezen min re'sihi fefidyetün min siyamin ve sadakatin evnüsü kin fe'iza emintüm femen temettea bil'umreti ilelhacci.

  Bismillâhirrahmanirrahîm.
  Rabbiğfirli ve hebli min ledünke rahmeten inneke entel vehhabu. Birahmetike ya erhamerrahimine. Vel'hamdülillâhi rabbil'âlemine...  Dua'i çevirgel günümüze kadar taşınan bir duadır.
  Bu dua ile neler yapılabilir? eşler ve evli çiftler arasında olan dargınlık, kırgınlıklardan dolayı evini ve ailesini yüz üstü birakıp terk eden veya başka bir metres tutup ailesini bırakıp onun peşine takılan ,giden bundan dolayı aileyi madur bırakan, eşlerden her hagi birisini geri çevirmek için tertiplenmiş bir dua'dır.

  Bu duayı okumanı şartları:
  Önce amele niyet edip abdest alınmalı kıbleye dönüp 2 rekat allah rızası için namaz kılınmalı ve on tevbe, on salavati şerife,on kelimeyi tehvid okuyup duya ondan sonra başlanmalıdır. Dua bittikten sonrada 3 ihlas 1 fatiha okuyup peygamber ve ashabına ve bu duayi terkip edene havale edilmeli.

 2. 2011-08-02 #2
  hocAm benim sevgilim askerde 60 gün sonra gelecek sözlencektik ailesini de onu da çok seviyorum ama 1 aydır bana çok soguk davranıyor bense ayrılmak istemiyorum bi anda bana ters döndü ne yapmam lazım simdi den tesekürler s.a

 3. 2011-08-02 #3
  hocam kaç gün okumalıyız bu dua yı....

 4. 2011-12-04 #4
  slm hocam ben nişanlı idim nişanlımla arama girdiler şuan bana karşı bi iyi bi kötü davranıo bi ara başkası ile nişanlanıcam dedi ama hala yapmadı benimle konuşuo ama benimle evlenmek isteyen kişi şuan demio ne yapabilirim yardım edin lütfen eskisi gibi sevsin evlenelim

 5. 2013-07-31 #5
  Kurandaki DUA dan ne anlamalıyız

 6. 2013-07-31 #6
  anlamadan sözcük tekrarımı

 7. 2013-07-31 #7
  anlasanda

  sözcükleri tekrar edince
  ne oluyor ki

 8. 2013-07-31 #8
  Kuranı Kerimde Furkan Suresinin en son ayetinde 25/77 de yer alan:
  25/77 قُلْ مَا يَعْبَٶُا بِكُمْ رَبّٖى لَوْلَا دُعَاؤُكُمْ فَقَدْ كَذَّبْتُمْ فَسَوْفَ يَكُونُ لِزَامًا
  25/77 Kul ma ya'beu bi kum rabbi lev la duaukum fe kad kezzebtum fe sevfe yekunu lizama.
  De ki: "Duanız olmasa, Rabbim size ne diye değer versin! …

  Duanız olmazsa değeriniz yok, duanız varsa değeriniz var.
  Peki dua ne demek, ne anlamda kullanılmış, duadan ne anlamalıyız.

 9. 2013-08-21 #9
  Alıntı:
  aldemira Nickli Üyeden Alıntı
  Kuranı Kerimde Furkan Suresinin en son ayetinde 25/77 de yer alan:
  25/77 قُلْ مَا يَعْبَٶُا بِكُمْ رَبّٖى لَوْلَا دُعَاؤُكُمْ فَقَدْ كَذَّبْتُمْ فَسَوْفَ يَكُونُ لِزَامًا
  25/77 Kul ma ya'beu bi kum rabbi lev la duaukum fe kad kezzebtum fe sevfe yekunu lizama.
  De ki: "Duanız olmasa, Rabbim size ne diye değer versin! …

  Duanız olmazsa değeriniz yok, duanız varsa değeriniz var.
  Peki dua ne demek, ne anlamda kullanılmış, duadan ne anlamalıyız.

  sen ne anlıyosan onu , kimse senin gibi anlamak veya sen kimse gibi anlamak zorunda değilsin Dua deyince ilk aklına ne geliyorsa ya da ne sana mantıklı geliyorsa onu yap...


 10. 2013-09-03 #10
  Alıntı:
  -fnd- Nickli Üyeden Alıntı

  sen ne anlıyosan onu , kimse senin gibi anlamak veya sen kimse gibi anlamak zorunda değilsin Dua deyince ilk aklına ne geliyorsa ya da ne sana mantıklı geliyorsa onu yap...
  düşünceler paylaştıkça
  güzelleşir.

  Okunma: 37572 - Yorum: 9 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -