Meyve ve Sebzeler - Meyve ve Sebze Resimleri - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Meyve ve Sebzeler - Meyve ve Sebze Resimleri

 1. Çok yıllık bitkilerin çiçeğinin gelişmesi sonucu oluşan etli ve besleyici yapıya meyve denir. Meyve ağaçta yetişir, sebze ise otsudur ve tek yıllık bitkilerin ürünüdür. Örnek: Elma, armut, vişne, kiraz, fıstık, fındık, ceviz, incir, erik v.b.  116 - Meyve ve Sebzeler - Meyve ve Sebze Resimleri


  650 - Meyve ve Sebzeler - Meyve ve Sebze Resimleri  651 - Meyve ve Sebzeler - Meyve ve Sebze Resimleri


  652 - Meyve ve Sebzeler - Meyve ve Sebze Resimleri

 2. 2009-02-28 #2
  Anavatanı güney Amerika olan ve çabuk yetişerek 5-6 m. yüksekliğe erişen bir ağacın meyvesidir. Yaprakları büyük ve oval şekilde, uçları sivri, üzerleri parlak ve koyu yeşil, altları ise mat ve açık yeşildir. Çiçekleri açık yeşil renkte, büyük ve geniş yapraklıdır. Bu çiçeklerden oluşan meyveler 1-1,5 kg. ağırlığında, dış kabuklarının üzerleri yumuşak ve kısa kabarcıklar ile örtülü, açık yeşil renkte ve böbrek şeklindedir.

  Meyvenin eti beyaz, biraz lifli, çok sulu, güzel kokulu, ve bir az da ekşidir. Bu sebeple taze olarak tüketimden çok, dondurmalara ve soğuk şerbetlere koku vermek için kullanılır. Sursop ağaçları, meyvelerinin içindeki siyah kabuklu tohumlarından, fidan yetiştirmek ve bu fidanlara iyi cinslerden göz aşısı yapmak suretiyle üretilir. Bununla beraber yabani anona cinslerine aşı yapmak suretiyle de yetiştirilebilir. Her türlü topraklarda yetişebilen sursop ağacı, en çok yaş toprakları sever ve bu gibi topraklarda 9 X 9 m. aralıkla dikildiği takdirde bir sene sonra çiçek açmağa başlayarak bütün sene meyve verir.

  Diğer önemli cinsleri şunlardır: Custrad apple (anona reticulata), Bullock's Heart (anona squamosa) ve (anona cherimolia).


 3. 2009-03-11 #3
  674 - Meyve ve Sebzeler - Meyve ve Sebze Resimleri


 4. 2010-08-20 #4
  181 - Meyve ve Sebzeler - Meyve ve Sebze Resimleri


Bölüm: Doğa Resimleri

Konu Etiketleri

en güzel meyve fotoğrafları, meyve sebze fotoğrafları, sebze görselleri, sebze resimleri

  Okunma: 65885 - Yorum: 3 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -