GÜÇLERİ

Süper-hız, kuvvet, çeviklik ve düz yüzeylere tutunma özelliklerine sahiptir. Ellerinden düşmanlarını hareketsiz bırakabilen ya da öldürebilen biyo-elektrik akımları fırlatabilir. Kan yapısı yüzünden vücudu zehirli gazlar ve radyasyondan etkilenmez.

BİYOGRAFİ

Amerikalı antropolojist Jonathan Drew ile İngiliz eşi Meriem'in çocuklarıdır. Jessica iki yaşındayken ailesi Balkanlara taşındı. Babası ve iş arkadaşı Wundagore Dağı'nda arazi satın alıp orada ufak bir araştırma merkezi kurdular. Arazilerinde uranyum olduğu ortaya çıkınca iki bilim adamı zengin oldular ve varlıklarını dev bir bilim merkezi oluşturmak için kullandılar.Beş yıl sonra Jessica uranyum zehirlenmesi yüzünden hastalandı. Babası onun hayatını kurtarmak için örümcek kanından elde ettiği bir serumu enjekte etti, çünkü araştırmaları sonucunda örümceklerin radyasyona insanlardan çok daha büyük bağışıklıkları olduğunu göstermişti. Jessica tedaviye hemen cevap vermedi. Annesi Meriam'in ölümü ve ardından babasının umutsuz bir şekilde İngiltere'ye dönmesinin ardından Wundagore'da büyüdü.


Büyüyünce farkına vardığı güçlerinin ardından Jessica dünyayı dolaşmaya başladı, fakat HYDRA adlı terör örgütü tarafından ele geçirildi. Örgütün Arachne adlı ajanı olarak SHIELD komutanı Nick Fury'i öldürmekle görevlendirildi. Jessica bunu kabul etmeyince HYDRA onu tekrar yakalayıp beynini yıkadı ve bu sefer ona Spider-Woman kod adı verildi. Thing İngiltere'deyken HYDRA bu sefer Jessica'ya onu öldürmesini emretti. O sırada başkaları tarafından saldırıya uğrayan Thing'e Spider-Woman yardım etti.

Los Angeles'a taşınan Jessica babasını aramaya başladı. Pek çok süper-suçlu ile savaştı ve peşine SHIELD ajanı Jerry Hunt takıldı. Jessica babasının öldüğünü öğrendi, bir süre sonra Hunt ile arasında romantik bir ilişki başladı. Hunt'ın karşı çıkmasına rağmen Spider-Woman olarak suçla savaşan bir maceracı olunca Hunt onu terketti.Örümcek Adam ile karşılaştı ve kriminoloji uzmanı Scott McDowell ile ortaklık yaptı.

Spider-Woman olarak pek çok macera yaşadıktan sonra güçlerini kaybedince bu kimliğini bırakıp özel dedektiflik yapmaya başladı. Uzak doğu Asya'daki Madripoor şehrine gitti ve burada Wolvarine ile karşılaştı. Güçlerini tamamen kaybetmemiş olduğu ortaya çıktı. Wolverine'e bazı maceralarında yardım etti.

Bir süre sonra Jessica kendisine Spider-Woman adını veren bir suçlu tarafından saldırıya uğradı ve bu saldırıda güçlerini kaybetti. İkinci Spider-Woman olan Julia Carpenter, Madame Web ve kendine onlar gibi Spider-Woman adını vermiş yeni başka bir kahraman ile birlikte bu suçluyu takip ettiler, çünkü bu suçlu hepsinin güçlerini çalmıştı. Yeni Spider-Woman bu suçlunun güçlerini elde etti. Jessica güçlerini bir kere daha tamamen kaybetti.

New York'a dönen Jessica burada Madame Web ile birlikte sık sık yeni Spider-Woman'a yardım ettiler. Jessica bir süre sonra güçlerinin yavaş yavaş geri dönmeye başladığını farketti, fakat tekrar kostümlü maceracı olmaya niyetlenmedi.