Fantastic Four (Ünlü Çizgi Film Kahramanları) - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Fantastic Four (Ünlü Çizgi Film Kahramanları)

 1. Marvel Dünyası'nın en ön plandaki çizgiromanlarından olan Fantastic Four'un bu dünyadaki yeri ayrıdır. Diğer pek çok süper kahramanın aksine Fantastic Four üyeleri genellikle uzaydan ya da başka boyuttan gelen tehlikeler gibi daha "büyük" çaptaki tehditlere karşı dünyamızı savunurlar. Bu gruptakilerin Avengers ve X-Men ekiplerinden farklı olarak birbirleriyle daha sıcak ve samimi ilişkileri vardır. Bu da onları bir ekipten çok bir aile yapar.  FANTASTİC FOUR
  Mr. Fantastic
  Invisible Woman
  Human Torch
  The Thing
  Franklin Benjamin Richards

  BAŞLICA DÜŞMANLAR
  Doctor Doom
  Galactus
  Super-Skrull

  Fantasic Four'un Ortaya Çıkışı
  Marvel Comics'in modernleşmesi ve günümüzdeki Marvel Dünyası'nın ortaya çıkışının temelleri 1961 yılında oluşmaya başladı. O yıllarda Marvel'ın başındaki isimler olan yazar Stan Lee, çizer Jack Kirby ve yayımcı Martin Goodman ortaya daha önce Marvel çizgiromanlarında görülmemiş, yeni birşeyler çıkarmak istiyorlardı. Goodman rakip çizgiroman firması olan DC Comics'in yayımcısı Jack Liebowitz ile golf oynarken DC'nin ortaya çıkarmış olduğu Superman, Batman, Wonder Woman gibi tanınmış kahramanlardan oluşan Justice League of America adlı süper kahraman grubunun oldukça başarılı olduğunu öğrendi. Goodman kendi süper kahraman grubunu oluşturmaya karar verdi. Fakat o dönemde Marvel'ın günümüzde çok popüler olan pek çok karakteri henüz yaratılmamıştı bile, bu yüzden ellerinde böyle bir grubu oluşturabilecek iyi karakterler yoktu.  Fakat Stan Lee ve Jack Kirby bu proje üzerinde çalışmaya başlayınca ortaya yepyeni karakterlerden oluşan bir süper kahraman ekibi çıkmıştı. Böylece Fantastic Four Kasım 1961'de yayınına başladı. Böylece sadece yeni bir çizgiroman yaratılmış olmadı, aynı zamanda ilerleyen yıllarda yayına başlayacak Hulk, Avengers, X-Men ve Örümcek-Adam gibi pek çok çizgiromanın ortaya çıkışının temeli atılmış oldu ve yavaş yavaş günümüz Marvel Dünyası oluşmaya başladı.

  Marvel Dünyası'nın en ön plandaki çizgiromanlarından olan Fantastic Four'un bu dünyadaki yeri ayrıdır. Diğer pek çok süper kahramanın aksine Fantastic Four üyeleri genellikle uzaydan ya da başka boyuttan gelen tehlikeler gibi daha "büyük" çaptaki tehditlere karşı dünyamızı savunurlar. Bu gruptakilerin Avengers ve X-Men ekiplerinden farklı olarak birbirleriyle daha sıcak ve samimi ilişkileri vardır. Bu da onları bir ekipten çok bir aile yapar.

  736 - Fantastic Four (Ünlü Çizgi Film Kahramanları)


 2. 2008-08-20 #2
  735 - Fantastic Four (Ünlü Çizgi Film Kahramanları)


  Okunma: 4641 - Yorum: 1 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -