Zorro (Ünlü Çizgi Film Kahramanları) - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Zorro (Ünlü Çizgi Film Kahramanları)

 1. Zorro veya İspanyolca adıyla Tilki Don Diego de la Vega , İspanyol Californiasında yaşayan bir kılıç ustası ve asildir. İnsanları Robinhood tarzında yozlaşmış İspanyol hükümetine karşı savunur. Genelde siyah giyer , yüzünü maskeyle kapatır , eskrim kılıcı kullanır ve düşmanlarının üstüne Z şeklinde imzasını kılıcıyla atar. İndiana Jones gibi kırbaçda kullanır. Batman ve Phantom'un ondan esinlendiği söylenir.  Gerçek Adı: Don Diego Vega

  Durumu: Normal İnsan

  Kaldıgı yer: Caballero

  Yardımcı Kişiler: Fray Felipe / Bernado, Sir Edmund Kendel, Toronada , Lady Rawhide

  Düşmanları : Alcalde, Captain Ramon, Sergeant Gonzales, Don Luis Quintero , Dracula

  Bilinen Yakınları : Alejandro Vega (Baba); Elena Felicidad (Anne) (Son of Zorro, 1925) Don Q (Oğul)
  (Zorro and Son, 1983) Carlos de la Vega (Oğul.) (Mask of Zorro, 1998) Esperanza de la Vega (Eş, ölmüş) Elena Montero (Kızı), Alejandro Murrieta (Damadı),

  Takma İsimleri: Tilki(=İspanyolca Zorro) ,Diego de la Vega

  Operasyon Merkezi: Pueblo Los Angeles, Güney California, 1820ler

  Güç ve Yetenekler: Bir kılıç ustası özellikle eskrim kılıcında yetenekli ayrıca kamçıyı da çok iyi kullanabiliyor . Usta bir seyis ve inanılmaz akrobatik.

  746 - Zorro (Ünlü Çizgi Film Kahramanları)

  Geçmişi:

  1973de Madrid'de doğdu ve bir bebekken annesi ve babasıyla Amerikaya göç etti . California'ya yerleşen ailesi zengin bir toprak sahibi oldu. Diego her ne kadar İspanya'ya eğitimi için gitsede California'yı her zaman evi olarak kabul etti . İspanya'da sanat eğitimi ve ailkesinden gizli olarak eskrim dersleri aldı .

  Bu esnada Amerika'da işler oldukça kötü gitmeye başladı , Zalim Alcalde California'da iktidarı ele geçirmiş ve gücünü fakir insanlardan çalmak için kullanmaya başlamıştı. Bunları babasından öğrenen Diego California'ya geri döner ancak açık bir zıtlaşmanın ailesine felaket getireceğinin farkında olduğundan kendini beceriksiz ve sakar biri olarak gösterir . Siyah şapka maske ve at kullanan bir haydut olarak 2. bir kimlik kazanır. Adalet ve doğruluğu savunmak gerektiğinde bu alt kimliğini kullanan Diego imzası nedeniyle ( büyük bir Z) Zorro diye efsaneleşmeye başlar .

  Don Diego:
  -Bu rahatsız edici derecede garip bir şey dostlarım , maskemi ve pelerinimi taktığım an Don Diego olan kısmım kayboluyor. Omuzlarım dikleşiyor ve damarlarımda kan daha hızlı akmaya başlıyor , sesim daha kalın ve kararlı bir hale geliyor , ve ciğerlerimde bir ateş yanıyor. Maskemi ve pelerinimi çıkardığımdaysa bir anda sakar Don Diego haline geliyorum . Sizce de bu garip değil mi ?


 2. 2014-11-16 #2
  Zorro (Ünlü Çizgi Film Kahramanları)

  Zorro (Ünlü Çizgi Film Kahramanları)

  Zorro (Ünlü Çizgi Film Kahramanları) 1


  Okunma: 6927 - Yorum: 1 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -