Supergirl (Ünlü Çizgi Film Kahramanları) - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Supergirl (Ünlü Çizgi Film Kahramanları)

 1. *Gerçek Adı: Linda Lee Danvers- Kara Zor-El

  *Durumu: Kriptonlu

  *Kaldıgı yer: Chicago

  *Bilinen Yakınları: Superman, Kal-el

  *Operasyon Merkezi: Chicago


  Süper Kız , Süperman'in kuzenidir ve asıl ismi Kara Zor-El'dir. Aynı kuzeni gibi Süperkız'da uçabilir ve süper insan ve yeteneklerine sahiptir. Kara yeteneklerini sadece süperman istediğinde kullanır. Kara günlük hayatta Linda Lee adını kullanır. Linda Lee yetimhanede yetişmiş daha sonra Fred ve Edna Danvers tarafından evlat edinilmiştir . Yaşamında pek çok kere kariyer değiştirmiştir , ciddi bir ilişkisi olmamıştır ve her zaman Süper Kız kariyerini ön planda tutmuştur.

  747 - Supergirl (Ünlü Çizgi Film Kahramanları)

  Güç ve Yetenekler:

  Süperman'in sahibi olduğu insanüstü özelliklerin tamamına sahiptir (Uçma , dayanıklılık , süper görüş , hız gibi) . Fakat güçlerini Superman kadar iyi kontrol edemez buda zaman zaman başını belaya sokar.

  Geçmişi:

  Kara Zor-El(Supergirl) Kripton gezegeninden aynı kuzeni süperman gibi bir mekikle gönderilmiştir ancak Kara bir bebekken değil gençken mekiğe bindirilmiştir. Üstelik geleceği dünyaya gönderilen kuzeni Kal-EL(Süperman)dan haberi vardır. Bir bebek olan Süperman'in yetiştirilmesi sorumluluğunu üstüne almıştır. Ancak mekiği kriptonit parçalarından biriyle vurulan Kara tahmin edilenden çok daha sonra dünyaya varır. Dünyaya geldiğinde Kal-El çoktan yetişkin bir kriptonlu olmuştur. Bir süre Süperman'e yardımcı olmaya çalışan Kara çoğu zaman güçlerini tam kontrol edemediği için Süperman'in başını derde sokar. Bunun sonucunda süper kahraman kimliğini yalnızca Süperman istediğinde kullanmaya karar verir.   Konuyu Beğendin mi?
 2. 2014-11-16 #2
  Supergirl (Ünlü Çizgi Film Kahramanları)

  Supergirl (Ünlü Çizgi Film Kahramanları)

  Supergirl (Ünlü Çizgi Film Kahramanları) 1


  Okunma: 18512 - Yorum: 1 - Amp
Kullanıcı Oylaması: 3.5/5 - 2