X - Men (Ünlü Çizgi Film Kahramanları) - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

X - Men (Ünlü Çizgi Film Kahramanları)

 1. Başlıca X-Men Karakterleri

  X-Men Marvel Comics tarafından yayımlanan, bir hayali karakterler topluluğudur. İlk X-Men çizgi romanı 1963 yılının Eylül ayında yayımlanmıştır. Yaratıcıları Stan Lee ve Jack Kirby'dir.

  X-Men film ve televizyonlarımıza kadar ulaşmıştır; X-Men: The Animated Series çizgi dizisi Dünya'nın bir çok ülkesinde gösterimdedir; ve 2000 yılında da Bryan Singer tarafından X-Men isimli filmi de çekilmiştir. X2 2003 yılında, X-Men: The Last Stand de 26 Mayıs 2006 tarihinde gösterime girmiştir.

  X-Men (Ünlü Çizgi Film Kahramanları)  Konusu

  X-Men'ler; hayali mutantlar olarak; evrimdeki bir değişim sonunda, insanüstü güçlerle doğan ve genelde ergenlik döneminde belirli olan özelliklere sahip hayali kahramanlardır.

  Bir çok normal insanlar (homo sapiens) genellikle mutantlara (homo sapiens superior) karşı korku ve güvensizlik beslerler. Bir çok bilimadamı bunu evrimdeki bir sonraki adım olduğunu düşünür, ve bu yüzden insanlık için bir tehlike olarak görürler.

  Mutantlar ve insanlar arasındaki bu anlaşmazlıkta; bazı mutantlar güçlerini kötüye kullanırlar. (X-Men düşmanı Magneto ve Apocalypse gibi)

  X-Men düşünceleri okuyabilen ve yönlendirebilen; Professor Charles Xavier (Professor X) tarafından kurulur. Xavier, oldukça zengin bir mutant olup, genç mutantları geliştirerek onları Magneto'nun dünyasından, Brotherhood of Mutants ve diğer mutant tehlikelerden uzak tutmaya çalışır.

  X-Men çizgi romanı; yaratılmış en eski çizgi romanlardan biridir ve multikültürel merkezliğin 1970lerde çektiği sorunları temsil eder. Karakterler Almanya, İrlanda, Kanada, Rusya, Kenya ve Japonya gibi ülkelerden gelir ve değişik etnik gruplardan karakterler bulunur. Aralarında gelişen hikayeler, o günün ve hala günümüzün yaşadığı azınlıklara karşı "üstün ırk olma" mantığı içerisinde anlayışsızlık ve tolerans gösterilmesi üzerinedir.

  Bu vesile ile hem mutantlar arasından hem de insanlar arasından daha üstün ırk olduklarını iddia eden, ve diğer ırka karşı ırkçılık yapan gruplar bulunmaktadır. Ancak konunun amacı; ırkçılığın kötü olması ve yokedilmesi üzerinedir.
  "X" faktörü; mutantların insanlardan "ekstra" güçleri olduğu içindir. Yayımlayıcı Martin Goodman orijinalinde "Mutantlar" ismini reddetmiş ve yerine X-Men'i tercih etmiştir. Uncanny X-Men'in 309'uncu sayısında da; Professox Xavier'in isminden doğarak X ismini aldığını konuya eklemiştir.


  Başlıca Karakterler

  Şaşırtıcı X-Men

  Cyclops
  Emma Frost
  Beast
  Colossus
  Shadowcat
  Wolverine

  Esrarengiz X-Men

  -Professor X
  -Darwin
  -Havok
  -Marvel Girl
  -Nightcrawler
  -Polaris
  -Warpath


  -X-Men

  -Rogue
  -Cable
  -Cannonball
  -Iceman
  -Karima Shapandar
  -Lady Mastermind
  -Mystique
  -Sabretooth


  -Yeni X-Men

  -Surge
  -Hellion
  -Dust
  -Mercury
  -Rockslide
  -X-23


  -Diğer

  -Archangel
  -Banshee
  -Bishop
  -Dazzler
  -Gambit
  -Jean Grey
  -Jubilee
  -Psylocke
  -Storm 2. 2014-11-16 #2
  X-Men (Ünlü Çizgi Film Kahramanları)

  X-Men (Ünlü Çizgi Film Kahramanları)

  X-Men (Ünlü Çizgi Film Kahramanları) 1


  Okunma: 12592 - Yorum: 1 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -