Batman Resimleri (Ünlü Çizgi Film Kahramanları) - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Batman Resimleri (Ünlü Çizgi Film Kahramanları)

 1. Batman, Detective Comics (DC)'in yarattığı, gerçek kimliği Bruce Wayne olan hayali bir süper kahramandır. Yarasa adam, Bob Kane'in kaleminden "Detective Comics"in 27 numaralı nüshasında(Mayıs 1939) doğdu.


  768 - Batman Resimleri (Ünlü Çizgi Film Kahramanları)


  Küçük yaşta öksüz kalan Batman'in (annesi ve babası bir cani tarafından öldürülmüştü) iki yüzü vardı.Gündüz ürkekliği yüzünden kompleksli genç bir iş adamı, geceleri ise yolunu kesen çetelerin azrailiydi.Süper yetenekleri sayesinde çok sevdiği Gotham kentini (New York'a benziyordu) "süper serseriler"den temizlemişti.


  Son derece sevimli bir kahraman olan Batman'in serüvenleri ikiye ayrılmış bir toplumun basit bir görünümünü yansıtıyordu.Okur hiçbir zaman Batman tarafından alt edilen kötülüğün (sefalet, hastalık, toplumsal eşitsizlik) sosyal temelleri üzerinde soru sormaya, düşünmeye özendirilmiyordu.

  Bir çizgiroman kahramanı olarak başlamış olsa da diğer birçok ünlü süper kahraman gibi televizyona ve beyazperdeye de taşınmıştır.

  Batman kendi döneminde ortaya çıkan birçok karakterden daha çok sevildi çünkü onun süper güçleri yoktu. Teknik olanaklarla bunu yapıp Gotham kentine huzur getirmiştir. İlk yardımcısı Robin yani Harika çocuk ismiyle tanınan Dick Grayson'dı. Sonraları Jason Tood ve Timothy Drake isimli yardımcıları oldu...Timothy Drake'nin maskesi düştükten sonra yerine onun Robin olduğunu öğrenen kız arkadaşı geçti ve kısa süre sonra öldü. 2. 2014-11-16 #2
  Batman Resimleri (Ünlü Çizgi Film Kahramanları)

  Batman Resimleri (Ünlü Çizgi Film Kahramanları)

  Batman Resimleri (Ünlü Çizgi Film Kahramanları) 1


  Okunma: 11892 - Yorum: 1 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -