Hulk (Ünlü Çizgi Film Kahramanları) - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Hulk (Ünlü Çizgi Film Kahramanları)

 1. Hulk / Bruce Banner

  770 - Hulk (Ünlü Çizgi Film Kahramanları)

  GÜÇLERİ
  Bruce Banner gamma ışınları ile uğradığı değişim sonucu Hulk adlı dev canavara dönüşür. Bu dönüşüm Banner'ın öfkelendiği ya da aşırı heyecana kapıldığı zamanlarda vücudunun fazla adrenalin salgılaması ile oluşur. Geçirdiği dönüşüm sebebiyle Banner'ın bilinci giderek yerine Hulk'un bilinci gelir.


  Hulk dünyanın en kuvvetli canlısıdır. İnanılmaz bir kuvvete ve dayanılılığa sahip olduğu gibi eğer yaralanırsa vücudu kendini çok hızlı yeniler. Hulk öfkelendikçe vücudu da daha fazla adrenalin salgılayacağından ne kadar uzun dövüşürse kuvveti de aynı oranda artar. Çok güçlü bacak kasları sayesinde çok yüksek ve uzun mesafelere zıplayarak seyahat edebilir. Muhteşem kuvveti yüzünden iki elini hızla çırpması şiddetli bir sonik patlama oluşturacak kadar kuvvetlidir.


  771 - Hulk (Ünlü Çizgi Film Kahramanları)


  BİYOGRAFİ

  Dr. Brian ve karısı Rebecca Banner'ın tek çocuğu olan Robert Bruce Banner'ın doğduğu yer Dayton, Ohio'dur. Bruce alkolik babası tarafından sürekli dövülerek çok kötü bir çocukluk geçirdi. Gene babasının alkolün etkisinde olduğu bir anda annesi Bruce'u yanına alarak kaçmaya çalışırken kocası tarafından öldürüldü. Babası alkolizm tedavisi için bir enstitüye yerleştirilince Bruce'a teyzesi baktı. Geçirdiği kabus gibi çocukluğun anılarını içine gömen Bruce duygularını bastıran, içe kapanık bir kişilik edindi.  772 - Hulk (Ünlü Çizgi Film Kahramanları)

  Bruce Banner nükleer fizik konusunda gerçek bir dahiydi ve Birleşik Devletler Savunma Departmanı'nın New Mexico'daki bir çöl üssünde çalışmaya başladı. Burada üssün komutanı General Thaddeus E. "Thunderbolt" Ross ve kızı Betty ile tanıştı. Bruce ve Betty Ross kısa sürede birbirlerine aşık oldular. Bruce yüksek oranda gamma radyasyonu yayan nükleer bir silah olan "gamma bombası" ya da "G-bombası" adıyla anılan silahı tasarladı.  773 - Hulk (Ünlü Çizgi Film Kahramanları)

  Gamma bombasının ilk testi sırasında Bruce da bunu gözlemlemek için test sitesinin yakınlarındaki bir sığınaktaydı. Bir sivilin girilmesi yasak olan test alanında olduğunu farkedince iş arkadaşı Igor Starsky'e sivili güvenli alana götürmesini söyledi. Aslında kimlik değiştirmiş bir Sovyet ajanı olan Starsky Bruce'un sivili kurtarmak için test alanına girdiğini görmesine rağmen hiçbir şey yapmadı, çünkü Bruce'un ölümünün projeyi durduracağını umdu. Rick Jones adındaki genç sivile ulaşan Bruce onu hemen koruyucu alana fırlattı, fakat kendisi de güvenli alana giremeden gamma bombası patladı. Bruce Banner'ın vücudu çok yoğun miktarda radyasyona maruz kaldı.

  En başlarda Bruce gün batımında yeşil derili dev Hulk'a dönüşüyor, gün doğumundaysa tekrar normal haline geri dönüşüm geçiriyordu. Kısa bir süre boyunca Bruce gizli laboratuarındaki aletler sayesinde dönüşümünü kontrol edebildi ve Hulk'a dönüştüğünde de kendi bilincinde kalmayı başarabildi. Fakat bu durum kısa sürdü ve Hulk'a dönüşüm geçirdiğinde Bruce'un bilincinden geriye çok az şey kalmaya ve çok çabuk öfkelenmeye başladı.

  Hulk kendini zaman zaman süper-güçlü kahramanlar ya da suçlulara yardım ederken ya da savaşırken buldu. Bruce Banner kontrol edemediği Hulk dönüşümünün lanetiyle yıllar boyunca dünyayı dolaştı.

  774 - Hulk (Ünlü Çizgi Film Kahramanları)


 2. 2008-08-19 #2
  769 - Hulk (Ünlü Çizgi Film Kahramanları)


 3. 2009-06-10 #3
  Hulk - Hulk Kimdir (Ünlü Çizgi Film Kahramanları)

  Hulk, 'İnanılmaz Hulk' olarakta bilinir. Marvel Comics şirketi bünyesinde Stan Lee ve Jack Kirbyçizgi roman karakteridir. Dünyanın en ünlü çizgi roman karakterleriyle ilgili bir sıralamanın genelinde 14., Marvel'in ise en istikrarlı 5. çizgi romanı olarak yer almıştır Empire | The 50 Greatest Comic Book Characters.

  770 - Hulk (Ünlü Çizgi Film Kahramanları)


  Bruce Banner isimli bilim adamının, çölde yapılan bir nükleer deneyde gamma ışınlarına maruz kalması üzerine oluşan ve genetik tetikleyicilerle harekete geçen mutasyonlar sonucu ortaya çıkan kahramandır. Asıl kişiliği zeki ve mantıklı bir bilim adamı olmasına rağmen, sinirlendiği ve heyecanlandığı zamanlarda çok kısa bir süre insan üstü bir güce sahip olan ve aşırı duygulandığında ofke patlaması yaşayan bir dev olan Hulk' a dönüşmektedir. Hulk genel olarak bir süper kahraman gibi değerledirilsede, Banner'la olan ilişkisi Dr.Jekyll/Mr. Hide ilişkisini andırır. İlk sayılarında Paul Reinman tarafından etnik grupların tepkisini çekmemek için gri renk olarak gösterilen Hulk, daha sonraki sayılarında Stan Lee' nin isteği üzerine yeşile çevrilmiştir. Yayın tarihi boyunca deri rengi sürekli değişiklik gösterse de genel olarak yeşildir.

  Güçleri

  İnanılmaz seviyede fiziksel gücü olan Hulk, bu güce duygu tellerindeki ani iniş ve çıkışlarla ulaşır sinirlendikçe güçlenir. Bir sıçrayışta 5 km. kadar yol alabilir ve öfkesinin şiddeti onun, çok daha fazla mesafe katetmesini sağlayabilir. Fiziksel yaralanmalar ne kadar ağır olursa olsun, üstün kas yapısı ve metabolizması kendisini yenileme özelliğine sahiptir. Aşırı ısıya, nükleerThor ve Örümcek Adam‘ la boy ölçüşebilecek niteliktedir bir keresinde dünyaynın iki katı kadar bir metoru bir buruşta yok etmişir hulk bazen tanrı olarak bildiğimiz Thor u ölduruyordu patlamalara ve zehirlere karşıda donanımlıdır, sanki onu çevreleyen görünmez bir kalkan varmışçısına, bu dış etkenler onda bir iz bırakmaz. Yaralanmalara karşı yüksek direncine rağmen Hulk'da incitilebilir. Maceralarında birkaç kere adamantism çeliğinden silahlarla yaralanmış olsa da sıradan insanlara göre çok daha hızlı iyileşme yeteneği vardır.

  Dizi ve Filmleri

  1977 yılında Amerika' da 'Incredible Hulk' adıyla 5 sezon 82 bölüm olarak televizyon dizisi yayınlanmış, başrolünde dünya vücut şampiyonu Lou Ferrigno oynamıştır.

  2003 - The Incredible Hulk, Hulk' un ilk sinema filmidir. Ang Lee' nin yönettiği filmde Eric Bana, Jennifer Connelly, Sam Elliott, Nick Nolte, Josh Lucas rol almıştır.

  2008 - The Incredible Hulk 2, kadrosu değişen filmi Louis Leterrier yönetmiş, Edward Norton, Liv Tyler, Tim Roth, William Hurt rol almıştır.

  Okunma: 29770 - Yorum: 2 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -