Gerçek Adı: Lara Croft
Durumu: Normal İnsan
Kaldıgı yer: Wimbledon, London
Yardımcı Kişiler: Bryce, Alex West
Düşmanları : Manfred Powell
Bilinen Yakınları : Jon Voight (Lord Richard Croft)
Takma İsimleri: Mezar yağmacısı

Güç ve Yetenekler:

Takım oyunlarından çok bireysel oyunları tercih eder. Kaya tırmanıcılığı ve silah kullanma konusunda eğitim almıştır. Silahlara karşı tutkusu vardır.

Geçmişi:

Lord Henshingly Croft'un kızı Lara Croft İngiliz aristokrasisinin içinde yetişmiştir. Gordonstoun okulunda kaya tırmanıcılığıyla tanışmış daha sonraysa extreme kayak sprou öğrenmek için İsviçrede çalışmıştır. Himalayalarda zorlayıcı kayak parkurları arayışından dönerken uçağı dağa çakılan Lara kazadan tek kurtulan kişi olmuştur. 2 hafta boyunca yolculuk yaparak en yakın köye gelmeyi başaran Lara kendini ancak yalnız yolculuk yaparken iyi hissettiğini ve Aristokrasiden boğulduğunu fark eder.

Tomb Raider (Ünlü Çizgi Film Kahramanları)


Lara mezar soygunculuğunu bir işten ziyade hayat stili olarak benimsemiştir, sıra dışı hayat stilini sürdürmek için zaman zaman para karşılığı araştırmalar yaptığıda olur. Pek çok yeni arkeolojik alan keşfetmiştir. "Koca Ayak" adlı hayvanı bulmuş ve avlamıştır , ayrıca Alaska'dan Tierro Del Fugoya'ya rekor zamanda gelmiştir ancak guinness rekorlar kitabı aracı kurallara uygun sürmediği için geçersiz saymışlardır.

Lara Croft:

"Eskiden kendine yeterince saygısı olan herkes bir anıt mezar inşa ederdi. Bugünse kimse bunla uğraşmıyor"