Taş Devri (Ünlü Çizgi Film Kahramanları) - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Taş Devri (Ünlü Çizgi Film Kahramanları)

 1. Taş Devri (İngilizce asıl adı: The Flintstones), ABD kaynaklı televizyon için yapılmış bir çizgi film dizisidir.
  Yapımcısı Hanna-Barbera Productions'dır. 1950 yıllarında serbest olarak sitcom'u The Honeymooners sunuculuğunda yayına başladı, Taş Devri 1960 - 1966 yılları arasında Amerikan 'prime time'da altı sezon boyunca ABC kanalında gösterildi. Taş Devri'nin yayın hakları Screen Gems (ve daha sonra Worldvision Enterprises'e aitken daha sonra Turner Program Services)'e geçti. Şu an yayın hakları Warner Bros. Television'a aittir.(Time Warner'ın Turner'ı satın almasından sonra.) Taş devri yıllarca Türkiye'de de yayınlanmış ve çok sevilmiştir,yeni versiyonları da çocuk'da yayınlanmaktadır.


  Taş Devri (Ünlü Çizgi Film Kahramanları)


  Taş Devri (Ünlü Çizgi Film Kahramanları) 1  Karakterleri ve Hikayesi

  Fred Çakmaktaş, karısı Wilma, çocukları Çakıl ve vefakar ev hayvanları Dino, komşuları BarnEy MoloZtaş, karısı Betty ve evlat edindikleri çocukları Bam Bam, Taş Devri'nin karakterleridir. Bedrock'ta (Taşyatağı) yaşarlar. Hikayesi; Fred ve Barney çok yakın arkadaştır ve aynı taş ocağında çalışırlar.


  Taş Devri (Ünlü Çizgi Film Kahramanları) 2


  En sevdikleri spor bowlingtir, sürekli oynarlar.P atronları bay Slate sinir bir adamdır. Onunla ara sıra kavga ederler, başları belaya girer, kovulma noktasına gelirler ama konu hep tatlıya bağlanır. Bir de üye oldukları bufalo derneği vardır. Bazen bu derneğin partileri yapılır. Fred ve Barney bazen kavga ederler, uzun süre konuşmazlar hatta karıları Wilma ve Betty'nin de birbirleriyle görüşmelerini engellemeye çalışırlar ama en sonunda karıları onları barıştırır. Wilma ve Betty yakın arkadaştır, kocalarının onları ihmal etmeleri durumunda ittifaka geçer ve istediklerini yaptırırlar. Ev eşyaları da çok ilginçtir; lavabodaki çeşme yerine filin hortumu kullanılır, çöp tenekesi yerine pelikanın gagası, süpürge yerine karıncayiyen kullanılır (vs. vs.). Dino'dan bahsetmemek olmaz, Çakmaktaşları çok seven ev hayvanları Dino Fred işten geldiğinde hemen suratını yalamaya başlar. Fred her seferinde elinden zor kurtulur, Çakıl ve Bam Bam'ı eğlendirmeyi her zaman başarmıştır. Yeni versiyondaki maceralarında ayrılmaz bir üçlü olmuşlardır. Taş devrinin filmleri de yapılmıştır.


 2. 2014-11-16 #2
  Taş Devri (Ünlü Çizgi Film Kahramanları)


  Taş Devri (Ünlü Çizgi Film Kahramanları)


  Taş Devri (Ünlü Çizgi Film Kahramanları) 1


  Okunma: 31309 - Yorum: 1 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -