Antalya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü tarafından Atatürk Spor Salonu'nun zemin ve pota yenileme çalışmaları başladı.

Büyükşehir Belediyesi Basketbol Genel Direktörü Doğan Hakyemez, salon zemininin artık çok eskimiş olduğunu ve yenilenmesi gerektiğini belirterek, "Başkanımız Menderes Türel'in talimatlarıyla hemen çalışmalara başladık.

Antalyalı sporseverler için kapalı salonumuzu FİBA ve dünya standartlarına uygun şekilde yenileyeceğiz" dedi. Yeni parke zeminin Amerika'dan getirildiğini ve 20 yıl garantili olduğunu ifade eden Hakyemez, çalışmaların 6-8 Eylül arasında yapılacak basketbol turnuvasına yetiştirileceğini söyledi.

Beko Basketbol Lig oyunlarının artık yepyeni 5 yıldızlı bir salonda oynanacağını anlatan Basketbol Genel Direktörü Doğan Hakyemez, "Göreve geldiğim günden bu yana Antalya'nın basketbolda bir adım daha öne çıkması için çalıştım. Kapalı spor salonunda geçtiğimiz yıl da koltuk ve oturma düzeniyle ilgili çalışma yapmıştık.

Bu yıl da zemin değiştirerek ve potaları yenileyerek daha modern bir salon haline dönüştüreceğiz. Her şeyi Antalyalı sporseverler için yapıyoruz" şeklinde konuştu. Kapalı salonun havalandırma sorununu da çözdüklerini söyleyen Büyükşehir Belediyesi Basketbol Genel Direktörü Doğan Hakyemez, "Salonumuza takılacak klimalarla oyuncularımız ve seyircilerimiz yazın serin, kışın ılık ortamda maç izlemeye keyfine erişecek" ifadelerini kullandı.


Hakyemez, kendilerine her konuda destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e de teşekkür etti.